מבזקיםפוליטי / מדיני

השרה זנדברג ערכה סיור לאורך חופי אילת למעקב אחר הבנייה והפיתוח באזור

השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג, קיימה היום (שני) סיור לאורך חופי העיר אילת, יחד עם מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה, גלית כהן; מתכנן מחוז דרום של המשרד, מתן לוינסון; אלי ורבורג ועוז גורן מהיחידה הארצית להגנת הסביבה הימית של המשרד להגנת הסביבה וגורמי מקצוע נוספים. מטרת הסיור הייתה לעקוב מקרוב אחר עבודות הבנייה והפיתוח המתבצעות לאורך חופי העיר.

השרה זנדברג ביקרה בחופים ציון, קיסוסקי ו-Nine Beach. במסגרת הסיור צפתה השרה בעבודות המסיביות המתבצעות במקום הכוללות שיטוח קרקע, הקמת שבילי ורחבות בטון בסמוך לקו המים, וכן שימוש נרחב בבנייה קשיחה מבטון מזוין המעוגן אל תוך הקרקע החופית.

בנוסף נפגשה עם פעילי סביבה מקומיים המתנגדים לעבודות הבנייה, ושמעה מפיהם על הסכנות והנזקים הנגרמים לחוף הים, ערכי הטבע ולמערכת האקולוגית שבמפרץ אילת.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

עוד נפגשה השרה עם אנשי רשות הטבע והגנים אשר הרחיבו על הפגיעה המתמשכת של עבודות הבנייה ברצועות החוף ובשונית האלמוגים במפרץ, הרגישה ממילא בעקבות נזקי הסערה בחורף 2020.

משם המשיכה השרה לפגישה עם ראש עיריית אילת, אלי לנקרי, במטרה לדון עימו בחלופות בנות קיימה לעבודות הבנייה והפיתוח. השרה הביעה את חששה מהפגיעה המתמשכת בחוף החשוף על ידי בנייה מסיבית של רצועות בטון הנכנסות אל קו המים.

השרה הדגישה את החשיבות שביצירת האיזון שבין פיתוח תיירותי לצד שמירה על חופי הים, שונית האלמוגים במפרץ תוך בנייה בת קיימה. כמו-כן, השרה וראש העיר קבעו כי בתוך שבוע יתקיים שיח מקצועי של העירייה והמשרד להגנת הסביבה וכלל הגורמים המעורבים בעבודות עם מומחים בתחום.

בימים אלו מבוצעות במספר חופים באילת עבודות פיתוח כאשר היתרי הבנייה לא תואמו עם המשרד להגנת הסביבה. זאת, על אף שכבר בשנת 2020, פנו אנשי המקצוע במשרד לגורמים הרלוונטיים לקבלת הבקשות להיתרי הבנייה בהקדם, במטרה לבחון את נושא העבודות בקרבה לקו המים ולהגן על ערכי הטבע.

המשרד הביע הסתייגות ממספר רכיבים שתוכננו בסביבה החופית שבאילת, בהם הקמת שבילי בטון בסמוך לקו המים, שימוש נרחב בבנייה קשיחה מבטון והקמת מזח בחוף אלמוג.

המשרד הביע גם חשש מפגיעה חמורה בסביבה החופית, וסבר כי מדובר בפיתוח עודף ומיותר שאינו מותאם לסביבה זו.

צילום: המשרד להגנת הסביבה
צילום: המשרד להגנת הסביבה
צילום: המשרד להגנת הסביבה
צילום: המשרד להגנת הסביבה

Back to top button