מבזקיםפוליטי / מדיני

משרד התקשורת פועל לחיבור הפריפריה לסיבים אופטיים

שר התקשורת, יועז הנדל, פרסם היום (שני) את נתוני הנגישות העדכניים ושביעות הרצון של אזרחי ישראל המחוברים לסיבים אופטיים.

מסקר שנערך לאחרונה על ידי מכון סמית' למחקר עבור משרד התקשורת עולה כי 78% מהמחוברים לסיבים אופטיים מרוצים מהשימוש בהם וכן כי 43% מאלה שאינם מחוברים לסיבים אופטיים, ירצו להתחבר כאשר תשתית הסיבים האופטיים תגיע לאזורם.

על פי נתוני משרד התקשורת, נכון לסוף יוני 2022 ישנם מעל 670,000 מנויים לסיבים אופטיים בישראל, כאשר מעל 1.6 מיליון משקי בית נגישים לסיבים (כ-40% מהמונגשים הינם מנויים). לאחר פריסה מאסיבית בבנייני מגורים גבוהים, בחודשים האחרונים הפריסה מתמקדת בבניינים נמוכים ובצמודי-קרקע המאפיינים את הפריפריה.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

כמו כן, הפריסה בפריפריה בסבסוד קופת התמרוץ נמשכת – השבוע שלח משרד התקשורת דרישות תשלום לחברות התקשורת החייבות בתשלום לקופת התמרוץ בסך כולל של כ-90 מיליון ש"ח. קופת התמרוץ תשמש ל לסבסוד פריסת סיבים באזורים נעדרי כדאיות כלכלית בפריפריה באמצעות מכרז התמרוץ השני שעתיד לצאת לדרך באוקטובר הקרוב. מכרז זה יקדם את קצב הפרישה בישראל והצפי הוא שבשנת 2026 כלל משקי הבית בישראל יהיו נגישים לסיבים.

שר התקשורת, יועז הנדל, מסר: "ממשיכים לחבר את ישראל. מהפכת הסיבים הפכה תוך שנתיים מחלום למציאות בשטח. הציבור למד להבין את ההזדמנות באינטרנט האולטרה-מהיר שמשנה את חיינו ומביא לצמיחה כלכלית אדירה. יש ביקוש אדיר לסיבים והציבור מרוצה מהם. זה לא קורה רק בערים הגדולות. הרפורמה מוודאת שהסיבים כבר נפרסים במקביל בפריפריה ובגבולות ועד סוף השנה תהיה נגישות ל-70% מישראל".

אילוסטרציה
Back to top button
רוצה לקבל התראות על עדכונים חדשים? הירשמו לעדכונים באתר ותהיו תמיד מעודכנים בכל מה שקורה. לא כרגע כן אשמח