חדשות הארץמבזקים

נציגי האוהדים נפגשו עם המפכ"ל: "כיום לצערי חלק מהמגרשים הפכו לזירת התגוששות"

פגישה בין שר התרבות והספורט, חילי טרופר ומפכ"ל המשטרה, רב ניצב יעקב שבתאי, לבין נציגי אוהדי קבוצות הספורט בישראל התקיימה הערב (ראשון).

את הפגישה שהסתיימה מוקדם יותר הערב, יזם השר חילי טרופר לפני כשלושה שבועות, לאחר פגישה שקיים עם נציגי ארגון האוהדים, בעקבות הרצון לחזק את האמון בין המשטרה לאוהדים ולהפוך את מגרשי הספורט למקומות בטוחים. המפכ"ל נענה בחיוב לבקשת השר לפגישה והגיע היום אל משרד התרבות והספורט.

הפגישה התקיימה ברוח טובה ובאווירה חיובית. מלבד המפכ״ל נטלו חלק מטעם המשטרה גם ראש אג״מ ניצב סיגל בר צבי , רח״ט אבטחה, תנ״צ משה אדרי ורמ״ד מניעת אלימות בספורט, רב פקד איציק עמיר. בסיומה של הפגישה סיכמו הצדדים כי יוקם צוות משותף של משרד התרבות והספורט, המשטרה והאוהדים אשר יבחן מספר צעדים מוסכמים.

קראו גם:  "עלות השחר": 222 מקרים של נזק ישיר נרשמו, מתוכם 84 רק באשקלון

אחת האפשרויות שעלו לבחינה היא הסדרת השימוש בפירוטכניקה קרה, כך שהיא תהיה בטוחה ותאפשר לאוהדים להביע את תמיכתם בקבוצה אך מנגד לא תסכן אחרים ולא תהווה עבירה על החוק. מדובר אך ורק בסוגי פירוטכניקה העומדת בתקני משרד הכלכלה והפעלתה תעבור את כל שרשרת האישורים הקבועים בחוק. בנוסף סוכם על הקמת מנגנון תיאום בין המשטרה לאוהדים. בשיחה עלו רעיונות והצעות נוספות שיבחנו על ידי הצוות המשותף לאוהדים ולמשטרה.

המפכ"ל, רב ניצב יעקב שבתאי אמר במפגש: "אני מברך על המפגש ואני בא אליו בגישה פתוחה כמו לכל נושא, ובטח נושא כמו הספורט בישראל שהוא תחום שמושך אליו את כל המגזרים וכל האוכלוסיות במטרה להנות מספורט. כיום לצערי חלק מהמגרשים הפכו לזירת התגוששות. לראות מגרש עולה בעשן אבוקות, אין מסוכן מזה לשלום הציבור. אלימות אוהדים בכל מגרש היא מחוץ לתחום מבחינתנו ואנחנו נעשה אכיפה בלתי מתפשרת נגד הפורעים. המפגש שאנו מקיימים כאן נועד לחזק את הקשר של המשטרה עם האוהדים ולשפר את תחושת הביטחון במגרשים בכדי לאפשר לכל אזרחי ישראל להנות מהספורט. מרביתם המכריע של האוהדים הם שומרי חוק והמטרה שלנו וחובתנו כמשטרה היא להעניק ביטחון גם במגרשי הספורט בישראל".

קראו גם:  עוסק בענף הנדל"ן מואשם בהשמטת הכנסות בסכום של מעל 10 מיליון ש"ח

שר התרבות והספורט, חילי טרופר: ״המאבק באלימות בספורט היא משימה משותפת של כולנו. אחרי עונה שהיתה רוויה באלימות ומתוך הבנה כי יש משבר אמון בין אוהדים לבין המשטרה ביקשתי לייצר ערוץ פתוח וקבוע של שיתוף פעולה. אני מודה למפכ"ל שנרתם למשימה חשובה זו וכעת ישבו צוותים משותפים אשר ינסו להגיע להסדרה ולסיכומים בתחומים שונים. אני קורא לכולם לא להסתפק במילים יפות, אלא לעמוד במשותף נגד מעשי אלימות מכל סוג שהם.״

צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן