כלכלהמבזקים

אושר: גם בעלי קרקע לרכישת דירה ראשונה יוכלו לקבל מס הכנסה שלילי

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ מיכאל ביטון, אישרה הלילה (רביעי) לקריאה שנייה ושלישית את ההצעה של ח"כ מיכאל מלכיאלי, לתקן את החוק להגדלת שיעור ההשתתפות בכוח העבודה ולצמצום פערים חברתיים (מענק עבודה). ההצעה שאושרה נועדה לאפשר גם למי שמחזיק בקרקע לבניית דירה יחידה לקבל זכאות למענק עבודה – מס הכנסה שלילי.

היו"ר ביטון הסביר את ההצעה של ח"כ מלכיאלי, ואמר כי היא מובאת במסגרת ההסכמות בין הקואליציה לאופוזיציה. לדבריו, כיום מי שזכאי למענק עבודה יכול לקבל את המענק גם אם יש לו דירת מגורים יחידה, אך אם יש לו זכאות של יותר מ-50% בקרקע הוא כבר לא זכאי, גם אם מדובר בקרקע שכרש לדירה במסגרת קבוצת רכישה, או קרקע זולה שכרש בפריפריה ועליה הוא מתכוון לבנות את ביתו היחיד. הוא הזכיר כי הצעת החוק של ח"כ מלכיאלי ביקשה רק את נושא קבוצות הרכישה, וכעת הוועדה מבקשת להרחיב את התיקון גם על רוכשי קרקע בפרויקטים של בני ביתך.

נציג רשות המסים, ישי פרלמן, אמר כי מי שמחזיק בקרקע לבניית דירה בפרויקט בני ביתך יוכל לקבל את המענק, ויינתנו לו 5 שנים להשלים את הבנייה. באשר לקבוצות הרכישה, מי שזכאי למענק יוכל לקבל אותו בתנאי שהוא זכאי לדירה אחת בלבד בפרויקט. פרלמן הוסיף כי כדי לתמרץ יציאה לעבודה גם של מי שמתגורר בבתים לא מוסדרים מבחינה תכנונים, על קרקע בשטח לא גדול, ההצעה תאפשר גם להם 5 שנים להסדיר את המגורים ובתקופה זו להיות זכאים למענק העבודה אפילו שהבית בו הם גרים לא נחשב לדירת מגורים לפי ההגדרה הרגילה.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

עוד אמר פרלמן כי ההצעה תיכנס לתוקף החל מתחילת השנה הנוכחית – ה-1 בינואר 2022, כך שהדבר לא ימנע מאנשים לקבל את מענק העבודה שמגיע להם עבור השנה הזו. כאמור, בתום הדיון אושרה הוועדה לקריאה שנייה ושלישית והיא צפויה לעלות לאישור המליאה הלילה.

צילום: pixabay
Back to top button
רוצה לקבל התראות על עדכונים חדשים? הירשמו לעדכונים באתר ותהיו תמיד מעודכנים בכל מה שקורה. לא כרגע כן אשמח