כ-90 אלף מטיילים פקדו השבת את שמורות הטבע והגנים הלאומיים. בין האתרים הבולטים היו הגן הלאומי גן השלושה (הסחנה) עם כ 3,000 מטיילים, הגנים הלאומיים מצדה וירקון תל אפק עם כ 2,500 מטיילים בכל אחד מהם והגנים הלאומיים אשקלון וקיסריה עם 2,000 מטיילים בכל אחד. בין השמורות בלטו עין גדי, הבניאס ודור הבונים. עוד בלטו הגנים הלאומיים מעיין חרוד, חורשת טל ועין חמד ושמורת מערת הנטיפים.
![](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2022/06/WhatsApp-Image-2022-06-25-at-10.35.49.jpeg?resize=500%2C264&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2022/06/WhatsApp-Image-2022-06-25-at-10.59.28.jpeg?resize=500%2C375&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2022/06/WhatsApp-Image-2022-06-25-at-11.00.06.jpeg?resize=500%2C375&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2022/06/WhatsApp-Image-2022-06-25-at-13.34.57.jpeg?resize=500%2C375&ssl=1)
הגן הלאומי אכזיב. צילום: אלון כסה, רשות הטבע והגנים.
הגן הלאומי קיסריה. צילום: אטי קוריאט אהרון, רשות הטבע והגנים