חדשות חוץמבזקים

משלחת הסיוע הישראלית נחתה בקפריסין, "אנחנו בפתחה של משימה לאומית"

משלחת הסיוע של טייסת הכיבוי "אלעד" בפיקוד המערך האווירי במשטרת ישראל, ובשיתוף רשות כבאות והצלה וחברת אלביט, נחתה לפני זמן קצר (חמישי) בקפריסין, כחלק מהמאמץ הבינלאומי לכיבוי שריפות הענק המתפשטות בצפון המדינה.

הבוקר, המריאה מבסיס נבטים שבדרום, משלחת ישראלית לסיוע במאמצים הבינלאומיים לכיבוי גל שריפות הענק שפוקד את צפון קפריסין.

משלחת הסיוע הישראלית כוללת שני מטוסי כיבוי והיא מונה 17 משתתפים: שוטרים, טייסים, כבאים וצוותי קרקע.

מפקד המשלחת, סנ"צ גדי וינר, מפקד גף הכיבוי במערך האווירי של משטרת ישראל, אמר בתדריך לחברי המשלחת: "אנחנו בפתחה של משימה לאומית, בשם מדינת ישראל ומשטרת ישראל. אנו גאים ורואים בכך זכות, לקחת חלק מרכזי באתגר מורכב של שריפות מתפשטות בהיקף נרחב. הידע והניסיון הרב שנצבר לאורך שנות הפעלת הטייסת, יהוו תרומה משמעותית להצלחת המשימה."

החל מרגע נחיתת המשלחת בקפריסין, נערכים תיאומים, תדריכים ושיתופי פעולה בין-לאומיים, לקראת תחילת פעילותה בזמן הקרוב, של טייסת הכיבוי הישראלית, לצד טייסות כיבוי ממדינות נוספות.

השר לביטחון הפנים עמר בר-לב אמר בעקבות יציאת משלחת הסיוע של מערך הכבאות וההצלה לקפריסין: "אני גאה במערך הכבאות וההצלה שלנו, שנרתם לסייע לשכנתנו קפריסין כדי לסייע לה להתגבר על שריפות המתפשטות בצפון המדינה."

עוד הוסיף השר בר-לב כי "זו לא הפעם הראשונה בה המערך מסייע בכיבוי שריפות ענק אשר פורצות בשטחן של מדינות ידידותיות, ועובדה זו מעידה על האיכות, המסירות והמחויבות של כל העוסקים במלאכה – לצד החשיבות הגדולה להמשיך בשיתופי הפעולה הבינלאומיים כדי להתמודד עם משבר האקלים, והאתגרים שהוא מציב בפני העולם".

משלחת הסיוע הישראלית נחתה בקפריסין, "אנחנו בפתחה של משימה לאומית"
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
Back to top button