חדשות הארץמבזקים

"ראוי שנפיק לקח כדי שלא יהיו עוד שי ניצן בפרקליטות ובמשטרה"

יו"ר עוצמה יהודית חה"כ איתמר בן גביר, פרסם לפני זמן קצר (שלישי) פוסט נגד שי ניצן. זאת בעקבות הסרט של איילה חסון על פרשת גל הירש.

מדברי בן גביר: "את שי ניצן אני מכיר שנים רבות וארוכות עוד מהיותי נער. כבר אז היה שי ניצן אחד הפרקליטים החכמים שהכרתי, רהוט מאוד, טוען יפה, אך במקביל אחוז אידיאלוגיה שמאלנית קיצונית וחדור תחושת שליחות לסכל כל איש ימין אידיאלוג שחושב אחרת ממנו…ניצן הוא מניפולטור גדול, תופר תיקים, מונע מאידיאלוגיה חריפה של שנאת הימין, ורצון למנוע הגעת אנשים עם אידיאלוגיה ימנית להגיע לעמדת השפעה. זו הסיבה שבשנות העשרה והעשרים של חיי ניצן וחבריו הגישו נגדי 53 כתבי אישום שמהם יצאתי זכאי ב 46 ( מספר שיא במדינת ישראל!!!) -בכל מדינה אחרת היו מפטרים את הפרקליט שאחראי להגשת רוב כתבי האישום – רק כאן ניצן קודם…."

"זו הסיבה שהוגשו נגדי כתבי אישום הזויים כגון: "הנאשם אמר לשוטר אתה אל תתערב ובכך הפריע הנאשם לשוטר במילוי תפקידו"… זו הסיבה שניצן הורה להגיש נגדי כתב אישום בכותרת הנשמעת רעה ביותר "תמיכה בארגון טרור" אך בפועל היה מדובר בהחזקת מדבקות כהנא צדק או מדבקה בסגנון לגרש את האויב הערבי ( באחד התיקים הורשעתי) – ניצן ידע היטב מה הוא עושה, עד היום שליחיו בכנסת מנופפים בהרשעה זו בכל ויכוח בנינו…. וזו הסיבה גם, שכאשר שמע שאני עתיד לסיים את לימודי המשפטים הוא הגיש נגדי עוד כתב אישום על תמיכה בארגון טרור ( שוב, המדובר החזקת מדבקות וכרוזים), אך לאחר שהתיק נפל אצל שופט הגון שזיכה אותי ולאחר שכל ההרשעות ( גם על גרפיטי, הקמת מאחז, הפרת צו מנהלי שניתן בלי משפט) התיישנו, אפשרה לי לשכת עורכי הדין להיות מוסמך כעורך דין מה שניסו למנוע ממני בחסות שי ניצן…" הוסיף.

קראו גם:  בנט: בוצע. היום תיקנו עוול נורא כלפי לוחמי צד"ל.חיילי...

"ניצן לא הסתפק בכך, גם כאשר ביקשתי יחד עם חברי להתמודד בבחירות הוא לקח את ההתמודדות כפרוייקט, סיכל את מועמדותם של מיכאל בן ארי, ברוך מרזל ובנצי גופשטיין בעוד ( ואני לא משווה חלילה) עמד על הגדר ונלחם עבור מועמדים כמו איבתסאם מראענה (שחולמת להשמיד את זכרון יעקב) או היבה יזבק (שמעריצה את הרוצח סמיר קונטאר ולא מסוגלת להביע התנגדות למעשיו). בדיונים הפנימיים בפרקליטות ביקש לתת עמדה לפסול גם אותי למרות שכל הפרקליטים האחרים הסבירו לו שאין כל לגיטימציה ובדל ראיה לעמדה כזאת ולכן נאלץ בסופו של דבר לוותר באשר לעמדת הפסילה לגביי, אך טען שהוא ראה בפסילת בן ארי, מרזל, וגופשטיין "משימה חשובה" ."

עוד כתב בן גביר: "אלה הן מקצת הסיבות (אני מקצר רק כי אנחנו ערב יום הזיכרון אולם אולי בהזדמנות נחזור לכך) מדוע לא הופתעתי כאשר ראיתי אמש את סרטה של אילה חסון על גיבור ישראל – גל הירש. ניצן ומני יצחקי (נוכל נוסף בשירות המשטרה שדאג לסיכולים וחקירות סרק גם נגדי ! ), דאגו לסכל את הירש בדיוק כפי שדאגו לסכל עשרות דמויות אחרות וניסו אף לסכל את עבדכם הנאמן אך ללא הצלחה. שלא תטעו. יש גם אחרים בפרקליטות ובמשטרה ! אני חייב לומר שמהתנהלות מול המערכת במשך עשרות שנים מצאתי את רוב רובם של קציני המשטרה והחקירות הוגנים וראויים וכך גם פרקליטים לא מעטים בפרקליטות המדינה שגם בהיותי כעורך דין ראיתי את ההגינות והיושרה שלהם, אולם צריך להודות שהשיטה שחשפה אמש אילה חסון, היא שיטה של שנים, ניצן ויצחקי היו ראשי המערכת אך לא לבד, ודרוש בדק בית רציני של ממש וחשבון נפש גדול."

קראו גם:  ''סוף לחרושת השמועות'': אושרה הצעת החוק לאיסור פרסום שמות נפגעים

"כאשר איילת שקד הייתה שרת המשפטים אחת המחלוקות הכי קשות שהיו לי איתה היא ההתנהלות מול שי ניצן. ביקשתי מאיילת לא פעם לעצור את התנהלותו, להפסיק את הרדיפה כנגד אנשי ימין, נערות המאחזים, מתיישבים, חרדים, פעילים חברתיים ולמעשה כל מי שלא מסכים עם שי ניצן, אך איילת במקום לעצור אותו כשרת משפטים הגדילה את כוחו ונתנה לו לגיטימציה. הסרט של אילה חסון חושף סופית את ניצן ואת מה שטענתי במשך שנים רבות וארוכות – עוד כאשר רבים בימין דחו טענותיי ואמרו שמדובר "באחד משלנו"… – דווקא בגלל שניצן הגיע מנתיב מאיר ומהציונות הדתית הוא ביקש במשך כל עבודתו במשרד המשפטים להוכיח שהוא לא איש ימין והפך לשונא גדול של אנשי ההתיישבות, פוגע בזכויות אזרח, נוהג שלא בהגינות ותפר תיקים."

קראו גם:  צדק היסטורי ללוחמי צד"ל: יינתן סיוע ברכישת דירה למאות לוחמים

"שתקו כאשר הוא תפר תיקים לבן גביר ופדרמן ובסוף שנותיו הוא תפר תיקים לראש הממשלה נתניהו. היום כאשר נחשף קלונו של שי ניצן נדמה לי שיהיה נכון לא רק לבטל את מינויו לתפקיד ציבורי ( אדם כזה ראוי להיות בחדרי החקירות ולבחון היטב את העוולות שעשה במשך שנים) אלא גם להפיק לקחים, לסיים עם שיטת התיקים נגד פוליטיקאים ששוכבים במרתפי המשטרה, לא לאפשר כוח בלתי מוגבל לשום גורם ולהסביר לעובדי הפרקליטות וקציני החקירות שהמפתח לאמון במשטרה ובפרקליטות זה התנהלות הגונה וראויה, בלי רדיפה כלפי פעילי ימין, בלי שנאת חרדים, בלי תפירת תיקים ובלי אג'נדות זרות. האמת נחשפת בסופו של דבר והיום כאשר דמותו האמיתית של ניצן (ושכמותו) מתגלה, ראוי, שנפיק לקח כדי שלא יהיו עוד שי ניצן בפרקליטות ובמשטרה." סיים בן גביר את דבריו.

צילום: דוברות הכנסת – נועם מושקוביץ/דני שם טוב

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן