מבזקיםמשפטי/פלילי

אישום: ידעו על כוונת המחבלים לבצע פיגוע ולא מנעו

פרקליטות מחוז חיפה הגישה היום (שישי) לבית המשפט המחוזי בחיפה, כתב אישום נגד חסן מחאג'נה (18) מאום אל פחם בגין אי מניעת מעשה טרור, עבירות בנשק וניסיון לפעולה בנשק למטרות טרור, וזאת בעקבות הפיגוע שהתרחש בחדרה במארס האחרון. בנוסף הגישה פרקליטות חיפה כתב אישום לבית המשפט השלום בחדרה נגד מוחמד גסאן מחאג'נה (26) מאום אלפחם בגין אי מניעת מעשה טרור.

על פי כתבי האישום שהגישה עו"ד רונית גרניק סופר, שני הנאשמים ואיימן אגבאריה אשר ביצע את הפיגוע בחדרה, מכירים מזה שנים ויש בניהם היכרות. במהלך השנתיים שקדמו לפיגוע נהגו איימן ואבראהים, אשר תמכו מזה מספר שנים בארגון דאע"ש והזדהו עם פעילותו, ערכיו ומטרותיו, להיפגש בביתו של איימן, ביחד עם אחרים ובהם הנאשם מוחמד גסאן.

קראו גם:  דובר צה"ל: "שובר גלים"כוחות צה"ל, שב"כ ומג"ב עצרו הלילה 17 מבוקשים בב...

במהלך המפגשים הרבו איימן ואבראהים לשוחח אודות צדקת דרכו של ארגון דאע"ש, תוך צפייה בחדשות ובעדכונים, וכן הציגו בפני הנוכחים סרטונים המתעדים את הפעילות הצבאית של הארגון, לרבות אירועי טרור והרג אזרחים. בחלק מהמפגשים, אסף איימן את הטלפונים הסלולריים מהנוכחים והרחיקם, וכן פתח את ברז המים בעת שיחתם, זאת מחשש להאזנה ופיקוח מצד גורמי הביטחון.

במהלך חודש פברואר 2022, פנו הנאשם מוחמד ג'סאן וכן איימן מספר פעמים לנאשם חסן וביקשו כי ישיג עבורם שתי קופסאות של כדורי תחמושת לאקדח. לאחר מספר בקשות, הנאשם חסן נעתר, שוחח עם חברו מ' ותיווך בעסקה לרכישת 60 כדורי תחמושת לאקדח, אותם הוא מסר לאיימן. איימן פנה לנאשם פעם נוספת ושאל באם יוכל להשיג עבורו נשק מסוג רובה, והנאשם חסן סרב.

קראו גם:  "אגרום לך לבכות דם": סייר משטרה מואשם בהטרדה ואיומים על בת זוגו לשעבר

על רקע תמיכתם הגוברת בארגון דאע"ש, תכננו איימן ואבראהים לבצע ביחד פיגוע ירי בשם דאע"ש. על רקע זה, בחודש מרץ ניגש הנאשם מוחמד ג'סאן אל הנאשם חסן, וביקש לשוחח עימו ביחידות. במהלך השיחה אמר הנאשם מוחמד ג'סאן לנאשם חסן שיתרחק מאיימן מאחר שאיימן מוכן לבצע פיגוע בזמן הקרוב וכל מה שחסר לו הוא כלי נשק.

בתאריך 27.3.22 הגיעו שני המחבלים איימן ואבראהים לחדרה, כשהם מצוידים בשני אקדחים ותחמושת רבה, משהבחינו בלוחמי מג"ב, הם יצאו מהרכב וירו מספר רב של כדורים. כתוצאה מהירי, נגרם מותם של לוחמי משמר הגבול יזן פלאח ז"ל, ושיראל אבוקרט ז"ל. הפרקליטות מבקשת להאריך את מעצרם.

Image by Thomas Breher from Pixabay

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן