זמני כניסה ויציאת השבתיהדות

זמני כניסת ויציאת השבת – פרשת כִּי תִשָּׂא

פרשת כִּי תִשָּׂא היא פרשת השבוע התשיעית בספר שמות. על פי החלוקה לפרקים, היא מתחילה בפרק ל', פסוק י"א ומסתיימת בפרק ל"ד, פסוק ל"ה. תחילת הפרשה עוסקת במצוות מחצית השקל, ובהוראות נוספות הקשורות למשכן, אך רוב הפרשה עוסקת בסיפור חטא העגל ובהשלכותיו. (ויקיפדיה).

כניסת השבת:
ירושלים: 16:52
ביתר עילית: 17:03
אלעד ונתניה: 16:58
פתח תקווה: 16:49
תל אביב: 17:08
חיפה: 17:00
באר שבע: 17:10
אילת: 17:01

יציאת השבת:
ירושלים וחיפה: 18:05
ביתר עילית, נתניה, פתח תקווה ואלעד: 18:06
תל אביב ובאר שבע: 18:07
אילת: 18:08
רבינו תם: 18:45

הפרשה פותחת בעניין מפקד וספירה של העם היהדות אינה רואה בעין יפה את הספירה של העם עד שאומרת הספירה יכולה לגרום למגיפה ולכוחות לא טובים בנספרים ומצאה פתרון והוא שכל איש יתן מטבע ועל פי מניין המטבעות נדע את מניין העם "ולא יהיה בהם נגף בפקד אותם".

ההלכה אינה רואה בעין יפה את הספירה כפי שאמרו חז"ל במסכת תענית דף ח "אין הברכה שורה אלא בדבר הסמוי מן העין". וכן חז"ל במסכת בבא מציעא דף מב שאין הברכה מצוייה לא בדבר השקול – לשון משקל ולא בדבר המדוד – מדידה ולא בדבר המנוי , אלא בדבר הסמוי מן העין.

וכן מצינו בשאול המלך שמואל א טו ד שרצה לדעת את מניין העם כתיב "ויפקדם בטלאים" מבאר רש"י שאמר לכל אחד אחד לקחת טלה מצאנו של המלך ואח"כ מנה את הטלאים לפי שאסור לפקוד את עם ישראל. וכן מצינו בדוד המלך (דברי הימים א כא א-יז) שאמר ויאמר דוד אל יואב ואל שרי העם לכו ספרו את העם מבאר שבע ועד דן והביאו אלי ואדעה את מספרם.. אולם הומלץ לדוד "למה יבקש זאת אדוני למה יהיה אשמה לישראל.. אולם הסוף היה ויפול מישראל שבעים אלף איש".

וכן מצינו במסכת יומא כב אמר רבי יצחק אסור למנות ישראל אפילו לדבר מצווה ..וכל המונה את ישראל עובר בלאו. שבת שלום. עו”ד שמחה כהן.

שמחה כהן עו"ד

(זמני כניסה ויציאת השבת באדיבות אתר ישיבה)

צוות אתר חדשות מבזק לייב – MivzakLive מאחל לעם ישראל שבת שלום!

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן