חדשות הארץמבזקים

המשרד להגנת הסביבה וכוחות נוספים פשטו על אתר פסולת פיראטית באילת

בפעילות אכיפה משותפת של היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית של המשרד להגנת הסביבה, האמונה גם על היבטי אכיפה יבשתית באזור אילת, ושל המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה בשיתוף משטרת ישראל, רשות המיסים, כונס נכסים והפרקליטות, פשטו היום (שני) הכוחות על תחנת מעבר פסולת פיראטית בפאתי העיר אילת.

הפשיטה בוצעה על האתר והמשרדים והכוחות תפסו שלוש משאיות וביניהן משאית ביובית, מאות אלפי שקלים במזומן ומסמכים רבים המעידים על ניהול העסק. כמו כן עוכבו שלושה חשודים לחקירה שתנוהל על ידי משטרת אילת, מפקחי המשטרה הירוקה וחוקרי היחידה הארצית של הממונה על חדל״פ וחוקרי רשות המיסים.

על מנת לתת מענה הולם לתופעה העבריינית, המשרד להגנת הסביבה פתח צח"מ (צוות חקירות מיוחד) עם משטרת ישראל (תחנת אילת ויחידת הלבנת הון מחוז דרום), רשות המיסים, כונס נכסים והפרקליטות.

מדובר בתחנת מעבר לא חוקית שנמצאת על קרקע בבעלות המדינה. האכיפה כנגד בעלי התחנה החלה לפני כ-15 שנה, בהליכי אכיפה פלילים שנקטה המדינה. בשני הליכים פלילים הורשעו חלק מהחשודים, ומלבד עונשים כבדים, ניתנו צווי סגירה, הריסה ופינוי לפסולת שבו חויבו להחזיר את המצב בקרקע לקדמותו.

על אף הצווים השיפוטיים, הפינוי והניקוי לא התבצעו, ועל כן בשנת 2017 קבע בית המשפט השלום כי הצווים הופרו ועל כן הטיל על הנאשמים קנסות – עד לפינוי הפסולת. אך גם הפעם, הנאשמים לא פינו את הפסולת ועל כן החלו הליכי גביית הקנס, שהגיע למאות אלפי שקלים.

חרף כל ההליכים, הנאשמים לא חדלו מהפעלת תחנת המעבר הפיראטית. על פי החשד שהתגבש, פעילות זו מצטרפת לעסק להובלת פסולת ומתן שירותי ביוב שאותו מפעילים המעורבים שלא כדין. החקירה הסמויה, יחד עם כל הגורמים, הסתימה הבוקר עם פשיטת הכוחות.

הגופים ימשיכו לפעול כנגד העבריינים הסביבתיים עד שיביאו לסגירת תחנת המעבר הפועלת בניגוד לחוק.

המשרד להגנת הסביבה וכוחות נוספים פשטו על אתר פסולת פיראטית באילת
ארכיון. צילום: המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה
Back to top button