כלכלהמבזקים

ועדת עבודה והרווחה: מרבית העובדים מהבית בתקופה זו – נשים

שרת הכלכלה והתעשייה, אורנה ברביבאי, דיווחה היום (שני) לוועדת העבודה והרווחה, באשר להתאוששות המשק. אחוז האבטלה עומד כיום על 4.7 אחוזים אך עדיין קיים של כ-66 אלף מועסקים בדצמבר 2021 לרמות התעסוקה ב-2019. כך דווח בוועדה.

לדברי יו”ר הוועדה, חה”כ אפרת רייטן-מרום ממפלגת העבודה: “לוועדה קשר פורה ויעיל עם המשרד, ומצאנו שיתוף פעולה יעיל ומהיר, בפתרון בעיות. היא קראה לשרה לקדם את הוראת-השעה שיזמה המעניקה דמי אבטלה מלאים למי שנמצא בהכשרה מקצועית, ולטפל באי-מיצוי הפריון בישראל ובפערי-השכר בין גברים לנשים.”

השרה ברביבאי הבטיחה לקדם את ההכשרות המקצועיות בכלל ואת הוראת-השעה בפרט ושיבחה את יו”ר הוועדה על פעילותה. לדבריה, המשרד משקיע בתעשיות ארוכות-טווח ובודק את צרכי המדינה ומבחינה דמוגרפית את הכלכלה העתידית ולהערכתה: “שוק העבודה לא יחזור למה שהיה. החקיקה צריכה להתייחס לעובד כפרט, לתעסוקה העתידית, ולמיצוי שוק העבודה הפוטנציאלי”.

קראו גם:  מזג האוויר: תחזית מעודכנת לתאריך 2022-05-21 04:10:00

לדבריה, יש להעניק לילדים בפריפריה הזדמנות-שווה לבן גילו במרכז הארץ, ולפעול לסגירת-פערים ביכולת ההזדמנות בתעסוקה למגזר החרדי והערבי. 25 אלף חרדים שיוכלו לצאת לעבוד מיד לאחר אישור חוק הגיוס החדש – חייבים לקבל תכנית ממשלתית מתוקצבת ומסודרת לשילובם בעבודה.

ניצן ממרוד, מנהל האגף להכשרות מקצועיות במשרד, דיווח על עלייה של פי-שניים במספר התלמידים (37 אלף בשנת 2002 מול כ-60 אלף ב-2021). בנוסף, דיווח על עלייה של 1300% בתלמידים הלומדים בהכשרות עם מעסיקים (מ-430 תלמידים ב-2020 ל-6,000 תלמידים כאלה בשנת 2021), כ-89% מבוגרי ההכשרות מועסקים, ו-76% מועסקים במקצוע אותו למדו.

היעד לשנה הקרובה הוא כי מתוך 60 אלף הלומדים, 15 אלף יהיו בסבסוד או במימון מלא של המדינה.

קראו גם:  רה''מ בנט: "עתיד המדינה בסכנה. עלינו להילחם לשמור על האחדות בעם"

תאיר איפרגן, הממונה על זרוע העבודה במשרד, סיפרה על ההתאוששות המשק והוסיפה שהיום נרשמו 1.4 מובטלים על כל משרה פנויה במשק (141 אלף), והענפים בו מספר המשרות הפנויות הוא גבוה במיוחד הוא ההסעדה והאירוח (13%), מידע ותקשורת (9%) ובינוי (7%). רוב המועסקים מהבית בימים אלו הן מועסקות, 32% נשים שאינן חרדיות, 32% נשים חרדיות, ו-19% נשים ערביות.

צילום: pexels

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן