בריאותמבזקים

שפעת העופות: הושגה שליטה על מוקדי ההתפרצות

משרד החקלאות ומערך ההסברה הלאומי עדכן לפני זמן קצר (שישי) כי הושגה שליטה על מוקדי שפעת העופות, שפגעה באופן משמעותי בכ-20 מוקדי לולים ברחבי הארץ ובעגורים באגמון החולה. כעת, המאמץ העיקרי הוא על פעולות ניקוי, חיטוי וניטור. פעילות זו צפויה להמשך כשבוע. אגמון החולה הועבר לשליטת קק״ל. פתיחתו בשבועות הקרובים, מותנית בכך שלא יאותרו פגרים נגועים נוספים, חיטוי המקום וקבלת אישור משרד הבריאות.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

על מנת להיערך באופן מיטבי להתפרצות נוספת, משרד החקלאות ופיתוח הכפר יגבש תכנית התאוששות והיערכות לעונת הנדידה הבאה (בחודש מרץ). יודגש כי בכל שנה מאותר נגיף שפעת עופות, אך השנה השפעת התפשטה באופן חריג ומדובר בווריאנט H5N1 המסוכן לבני אדם. המשרד יקיים תחקיר מעמיק לבחינת הפעילות והפקת לקחים אופרטיבית. רשות החירום הלאומית תקיים תחקיר לטווח ארוך, כדי להסדיר את ההיערכות המדינתית.

המאמץ הממשלתי המשותף הבטיח את המשך פעילות המשק ללא פערים, לצד שמירה על בריאות הציבור.  זאת בזכות עבודה משותפת של המטה לביטחון לאומי אשר תכלל את המאמץ הממשלתי, בהובלת משרד החקלאות ופיתוח הכפר, יחד עם משרד הבריאות, המשרד להגנת הסביבה, רשות המים, קרן קיימת לישראל ורשות הטבע והגנים.

ארכיון. צילום: משרד החקלאות ופיתוח הכפר

הצטרפו עכשיו לנטו - הרשת החברתית של ישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!