מבזקיםתנועה ותחבורה

פיילוט של משרד התחבורה: אוטובוסים מונגשים לנוסעים בכיסא גלגלים בין ירושלים לבאר שבע

מיום ראשון (16 בינואר), יוכלו אנשים עם מוגבלות המתניידים בכיסאות גלגלים, לנסוע לראשונה בין ירושלים לבאר שבע באוטובוסים מונגשים, זאת במסגרת המאמץ שמובילה שרת התחבורה יחד עם גורמי המקצוע להנגשת של התחבורה הציבורית הבין-עירונית בנוסף לתחבורה הציבורית העירונית.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

האוטובוסים המונגשים יופעלו במסגרת ניסוי (‘פיילוט’) של הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה והבטיחות בדרכים וחברת אגד, בקו ירושלים-באר שבע (קו 470). בשלב הראשון יופעלו ארבעה אוטובוסים חדישים, המצוידים בין היתר, במעלון לנשיאת כיסא גלגלים, דלתות נגישות ומקום ייעודי לכיסא הגלגלים. כמו כן, הונגשו תחנות האוטובוסים לאורך הקו.

צילום: אגד

האוטובוסים המונגשים יפעלו בימים ראשון עד חמישי, בין השעות 05:00 בבוקר עד 22:00 בלילה ובימי שישי בין השעות 06:00 בבוקר עד 13:00 בצהרים. במוצאי שבת יפעלו האוטובוסים המונגשים בין השעות 19:00 בערב עד 23:00 בלילה. האוטובוסים המונגשים יפעלו בתדירות של 10 נסיעות לכל כיוון. על נוסעים והנוסעות המתניידים בכיסא גלגלים לשריין מקום באמצעות שיחה למוקד אגד (2800*) או בהודעת SMS נגישה (052-8944887), עד חצי שעה לפני יציאת האוטובוס מתחנת המוצא ושעה לעולים בתחנות הביניים. התשלום עבור הנסיעה יתבצע בכרטיס אשראי, ונכללות כבר ההנחות להן זכאי הנוסע או הנוסעת.

צילום: אגד

במסגרת הניסוי, שיימשך כשנה, ייבחנו תשתיות רציפי התחנות והאוטובוסים, שיטת ההפעלה ומידת שביעות הרצון של הנוסעים והנוסעות, במטרה לשפר את השירות ולהרחיבו לקווים אחרים ולמפעילי תחבורה ציבורית נוספים בכל הארץ. בשנה הבאה יתווספו כ-30 אוטובוסים מונגשים, ובתוך כשנתיים ייכנסו לשירות עוד כ-100 אוטובוסים בין-עירוניים בכל חברות התחבורה הציבורית בארץ.

צילום: אגד

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח”כ מרב מיכאלי ציינה כי “משרד התחבורה פועל רבות להנגשת הנסיעות בתחבורה הציבורית, והקו הזה הוא צעד חשוב במסגרת הרחבת השירות המונגש באוטובוסים בכלל ובשירות הבין-עירוני בפרט. לכולם ולכולן מגיעה אפשרות שווה להגיע ממקום למקום ולנסוע בתחבורה ציבורית, זאת זכות בסיסית וחשובה ואנחנו נמשיך לעבוד בכל הכח כדי לאפשר אותה בכל התחבורה הציבורית, בצורה בטוחה וטובה. אנחנו מממשות את האחריות הגדולה שלנו לייצר אלטרנטיבות לרכב הפרטי שיוכלו לשרת כמה שיותר מהציבור, תוך מציאת פתרונות לכלל הצרכים השונים ובאמצעות יצירת יצירת רשתות תחבורה מקשרות בין קצוות הארץ השונים”, הוסיפה השרה מיכאלי.

מנכ”לית משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, מיכל פרנק: “הקו החדש יאפשר לראשונה לנוסעים המתניידים בכסאות גלגלים נסיעה ישירה בין בירת ישראל לבירת הנגב, מסלול שהתאפשר עד כה בתחבורה הציבורית רק בהחלפת שתי רכבות. משרד התחבורה ימשיך לחבר את חלקי הארץ עבור כל אזרחי ישראל, באמצעות תחבורה ציבורית אמינה, בטוחה ונגישה”.

הצטרפו לנטו - הרשת החברתית של ישראל
Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו - הרשת החברתית של ישראל
דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!