מבזקיםפוליטי / מדיני

הצעת חוק הקובעת חובת מסירת תכניות הדירה לקונה אושרה בכנסת

מליאת הכנסת אישרה היום (רביעי) בקריאה טרומית, את הצעת חוק המכר של חבר הכנסת אורי מקלב וקבוצת חברי הכנסת. 42 חברי כנסת תמכו ללא מתנגדים וההצעה תועבר לוועדת הכלכלה.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

מוצע לחייב מוכר דירה להעביר לקונה, בעת מכירת הדירה, את התכנית הדירה ואת תכניות הקונסטרוקציה, החשמל, האינסטלציה והסניטריה של הדירה, על גבי תקליטור או בדואר אלקטרוני.

בדברי ההסבר נכתב: “היום, הנספח למפרט שנקבע לפי חוק המכר (דירות) מחייב את הקבלן לצרף בעת העברת המפרט לרוכשים את תכנית הדירה, אך לא מוטלת על הקבלן חובה להעביר לידי הרוכשים את תכנית הקונסטרוקציה של הדירה, את תכנית החשמל של הדירה ואת תכנית מערכות המים והביוב של הדירה. במצב זה, אם במשך הזמן בעלי הדירה מעוניינים לבצע שינויים בדירה, הן שינויים הכרוכים בהזזת קירות והן שיפוץ שדורש מידע על תכניות הדירה, נדרש מהם לקבל חוות דעת של בעלי מקצוע כדי לדעת מה היא תכנית הדירה, ועבור חוות דעת זו הם נדרשים לשלם.”

“לפיכך, מוצע לחייב את הקבלן, בעת מסירת הדירה לרוכש, להעביר לו, בנוסף למפרט, גם את התכניות כאמור באמצעות דואר אלקטרוני או על גבי תקליטור, כך שהרוכשים יוכלו לשמור את התכניות למשך זמן רב.”

חה”כ מקלב: “התכניות האלה חשובות לקונה מבחינה בטיחותית, ומעניקים לו שקיפות, ביטחון וחסכון בעלויות”.

הצעת חוק הקובעת חובת מסירת תכניות הדירה לקונה אושרה בכנסת
צילום: freepik

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

אולי יעניין אותך גם
Close
Back to top button
דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!