מבזקיםפוליטי / מדיני

נדחתה ההצעה להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא “סרסור הסוהרות”

מליאת הכנסת דחתה היום (רביעי) את הצעתו של חה”כ אופיר סופר, בדבר הצורך בהקמת ועדת חקירה פרלמנטרית בעניין “סרסור בסוהרות ובחיילות חובה על ידי מפקדים בשירות בתי הסוהר לסיפוק אסירים ביטחוניים”. בהצבעה שמית תמכו בהצעה 41 לעומת 46 שהתנגדו.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

בדברי ההסבר נכתב: “בשנת 2018 פרסם הכתב לירן לוי (ערוץ 20, וואלה) כתבה מחרידה המתארת ניצול סוהרות וחיילות לצורך סיפוק אסירים ביטחוניים בבתי הכלא. ביום 24.11.2021 העיד מפקד כלא גלבוע (אז בכיר בשב״ס) תחת שבועה והודה בעדותו כי בשירות בתי הסוהר סרסרו בסוהרות לסיפוק מחבלים. הפרטים המזעזעים העולים מהפרסומים אודות מערכת מסואבת הקיימת בין מפקדים בכירים בשירות בתי הסוהר לבין הנהגות המחבלים בכלא, המגיעות עד כדי שימוש בסוהרות ובחיילות חובה לסיפוק מחבלים היושבים בבתי הכלא על עבירות ביטחוניות-מחייבים חקירה ובדיקה דחופה אודות ההתנהלות הכוללת של שירות בתי הסוהר ומפקדיו בעניין זה.”

ח”כ סופר הוסיף: “השימוש בסוהרות יצרה את התרבות הארגונית שהביאה אותנו לבריחה מכלא גלבוע, אני לא רואה אפשרות לנתק בין הדברים. יש לנו כאן בעיה ערכית, פיקודית ומבצעית במלחמה אל מול הטרור.”

סגן השר לביטחון פנים הציע לדחות את ההצבעה בעוד חודש, ולחכות לסיום ההליכים בבדיקת הפרקליטות והדיונים בוועדה לביטון הפנים בנושא. ח”כ סופר סירב וכאמור, ההצבעה נדחתה.

נדחתה ההצעה להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא “סרסור הסוהרות”
כלא גלבוע. צילום: חדשות MivzakLive

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

אולי יעניין אותך גם
Close
Back to top button
דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!