מבזקיםפוליטי / מדיני

הכנסת אישרה בקריאה טרומית: חידוש אוטומטי של הנחה בארנונה

מליאת הכנסת אישרה היום (רביעי) בקריאה טרומית, את הצעת חוק האזרחים הוותיקים של חבר הכנסת ינון אזולאי. 49 חברי כנסת תמכו בהצעה ללא מתנגדים וההצעה תועבר לוועדת העבודה והרווחה. מוצע לקבוע כי הנחה שניתנה לאזרח ותיק בארנונה, תימשך להינתן לו באופן אוטומטי, גם אם לא הגיש בקשה מחודשת לכך, כל עוד לא דיווח על שינוי באחד מהתנאים המנויים בסעיף.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

בדברי ההסבר נכתב: ” ישנם מקרים של קשישים וניצולי שואה, אשר אינם מקבלים את ההטבה המגיעה להם, מכיוון שלא ידעו כי יש צורך להגיש בקשה מחדש. אזרח ותיק הוא סטאטוס קבוע, שאינו תלוי בפרמטרים משתנים. מרגע שאדם הוגדר אזרח ותיק והחל לקבל קצבת אזרח ותיק מהביטוח הלאומי לא ייתכן שהקצבה תיפסק עקב שינוי במצבו ולכן אין סיבה שההנחות וההטבות הנובעות מעצם היותו אזרח ותיק יתבטלו.”

עוד נכתב בדברי ההסבר: “הגשת הבקשה להנחה בארנונה בכל שנה מחדש מקשה על אוכלוסיית האזרחים הוותיקים. אף במקומות בהם ניתן להגיש את הבקשה באמצעות האינטרנט, רבים מהאזרחים הוותיקים אינם יודעים כיצד לעשות זאת. במקרים אחרים, יש צורך לגשת למשרדי הרשות המקומית, אך היות ומדובר באוכלוסייה עם בעיות נגישות רבות, נראה כי הבקשה אינה סבירה.”

ח”כ ינון אזולאי: “כיום, רובם המכריע של האזרחים הוותיקים נדרשים בהגשת הנחה בארנונה בכל שנה מחדש. אתם צריכים לראות אותם כל שנה. תלכו לאגף הגבייה בעיריות, ותראו אנשים, אזרחים ותיקים, מבוגרים, מי עם מקלו ומי בכיסא גלגלים. כל אחד, ניצולי שואה, כולם הולכים ומגישים את הבקשה להנחה בארנונה. אנחנו כחברה, חייבים קודם כול בהכרת הטוב לאותם אנשים, לאותם סבא וסבתא שלנו. לא יכול להיות שלא נדאג להם בדבר שאפילו לא עולה לנו כסף.”

הכנסת אישרה בקריאה טרומית: חידוש אוטומטי של הנחה בארנונה
קרדיט: pixabay

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!