מבזקיםמשפטי/פלילי

רה"מ בנט בסיור סמוך לרהט: "יש כאן מיליציות כמו במערב הפרוע, עוברים מהגנה להתקפה"

ראש הממשלה, נפתלי בנט, קיים היום (שני) סיור בדרום הארץ, כחלק מתכנית המאבק בפשיעה ובאלימות הערבית באיזור. בפגישתו עם ראשי הרשויות, הבהיר ראש הממשלה כי ממשלת ישראל בראשותו מחוייבת לפיתרון הבעיות בדרום, בעיקרן הטיפול בפשיעה ובחיזוק המשילות.

צילום: חיים צח/ לע"מ

ראש הממשלה בנט אמר בהצהרה לתקשורת: "הגענו לכאן היום, לדרום הארץ, כחלק מהטיפול בפשיעה הערבית באזור, וברחבי הארץ. בשבוע הבא נציין חצי שנה להקמת הממשלה. מיום הקמת הממשלה, הגדרנו את האלימות המשתוללת בחברה הערבית כיעד לאומי. אלו לא רק מילים – מדובר בחיי אדם שנלקחים, ובביטחון האישי של תושבי הדרום שאבד. הקמנו אגף ייעודי במשטרה – את אגף סי"ף – תגברנו את הכוחות, הקצנו תקציב גבוה מאוד שלא היה הרבה שנים, גיבשנו תכנית לאומית יחד ואנחנו פועלים בשטח בשילוב זרועות. המשטרה ביצעה כמה מבצעים משמעותיים, ואנחנו עם הפנים קדימה."

עוד אמר בנט: "אני מגיע לכאן, ביחד עם חבריי השרים, שר המשפטים, שרת הפנים, השר לביטחון הפנים, השר במשרד האוצר, שר הרווחה שאחראי גם על הנגב, סגן השר לביטחון הפנים, וכמובן עם צמרת המשטרה, המפכ"ל, ומפקד מחוז דרום. שמענו הבוקר את הצרכים והקשיים של ראשי המועצות בדרום. חברים, הפשיעה במגזר הערבי איננה בעיה של המגזר. היא הבעיה של כולנו. אחרי שנים ארוכות של הזנחה, בהן הפשיעה הגיעה למימדים בלתי נסבלים, קיבלנו החלטה – אנחנו עוברים מהגנה להתקפה. שמחתי לשמוע מראשי המועצות בדרום שהשינוי כבר מורגש בשטח. משך שנים ארוכות הנושא לא טופל, וקיבלנו פה מיליציות שפועלות כמו במערב פרוע. את זה אנחנו מפסיקים."

קראו גם:  שריפה פרצה בבית בכפר בן-נון, כלב חולץ ללא רוח חיים
צילום: חיים צח/ לע"מ

ראש הממשלה אמר לסיכום: "המסר שלנו לתושבי הדרום: אנחנו כאן, אנחנו איתכם, אנחנו לא נרפה. דין באר שבע ורהט כדין תל אביב. מה שאסור לעשות במרכז הארץ – אסור לעשות גם כאן. אנחנו נמשיך לפעול, עד שנחזיר את הביטחון ואת תחושת הביטחון לתושבי הדרום. אני רוצה להודות לחבריי השרים, לצמרת משטרת ישראל, לשוטרים, ובשבוע הזה אני חושב שלא רק במילים, אלא גם במעשים אנחנו הוכחנו ומראים שאנחנו מעניקים לכם גיבוי מלא. תעשו את העבודה, תחזירו את הביטחון לדרום".

השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב, הוסיף: "עברנו מהגנה להתקפה. משטרת ישראל אינה מסתפקת יותר רק בתגובה לאירועים, כי אם פועלת באופן יזום לתפוס את העבריינים במיטותיהם. המאבק אינו רק בתפיסת עבריינים לאחר ביצוע פשע, כי אם גם בתקיפה כלכלית ותקיפות מסוגים נוספים בסיוע יתר משרדי הממשלה. עם אישור תקציב המדינה מוגברת נוכחות שוטרים ולוחמי מג"ב ברחבי הנגב".

קראו גם:  כתב אישום הוגש נגד הנהג שדרס למוות את השוטר ברק משולם ז"ל
צילום: חיים צח/ לע"מ

שר המשפטים, גדעון סער, ציין: "אנחנו חייבים לתת לרשויות אכיפת החוק כלים אפקטיביים במערכה מול הפשיעה הגואה ואת זה אנחנו עושים".

שרת הפנים, איילת שקד, אמרה: "שמנו את יעד הפשיעה במגזר הערבי והחזרת החוק והסדר לנגב, כאחד מהיעדים המרכזיים של הממשלה. יש לנו שתי מטרות מרכזיות: מצד אחד להילחם בדרך הכי אגרסיבית שיש בפשיעה, בפרוטקשיין, בחממות הסמים, בהתפרעויות על הכבישים ובבנייה הבלתי חוקית. המטרה השנייה, להסדיר את ההתיישבות ולכנס את הפזורות הבדואיות לישובים מסודרים. אחרי שנים של הקפאה סוף-סוף נתחיל גם לבנות ישובים יהודים חדשים בנגב".

שר הרווחה והביטחון החברתי, מאיר כהן, הדגיש: "תפקידנו להבין שהבדואים הם אזרחים של מדינת ישראל ואנחנו מחוייבים לרווחתם ולבריאותם, ולשם אנחנו נכנסים מוך שיח של כבוד בכדי לעשות מהפיכה ביישובים האלה".

צילום: חיים צח/ לע"מ

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יעקב שבתאי, אמר: "בראשית דבריי אני רוצה להודות לך, אדוני ראש הממשלה, לשר לביטחון הפנים, לשרים שנמצאים איתנו כאן, ולכל ראשי הרשויות בנגב, שמחזקים, מגבים ומעריכים את עבודת משטרת ישראל בנגב ובכלל. רק בסוף השבוע האחרון ראינו את המעבר החד בין אירוע פלילי באום אל -פאחם, שהביא לפציעת שוטרים ולתגובה נחושה ומהירה, לבין אירוע טרור שבו הצליחו שוטרים לנטרל מחבל שכמעט ורצח אזרח יהודי. בשני המקרים הללו, ובעוד עשרות מקרים אחרים – פועלים שוטרינו בנחישות, במקצועיות ובחתירה למגע. בחודשים האחרונים המשטרה כולה, ובתוכה המחוז הדרומי, משקיעה כוחות ומשאבים רבים בשמירה על הביטחון. בכדי לעמוד בכלל המשימות ובאתגרים שעוד צפויים לנו בעתיד, נדרשת משטרה חזקה יותר וגדולה יותר כפי שכולכם אמרתם".

קראו גם:  הדסה: לאחר שהתמוטט עם דימום מוחי כבד, חייו של הרב נגן ניצלו בניתוח חירום

בביקור השתתפו השר לביטחון הפנים, שר המשפטים, שרת הפנים, שר הרווחה והביטחון החברתי, השר במשרד האוצר, סגן השר לביטחון הפנים, מזכיר הממשלה, מנכ"ל משרד הבט"פ, מנכ"ל משרד הפנים, מנכ"ל משרד המשפטים, מנכ"לית משרד הרווחה והביטחון החברתי, מפכ"ל המשטרה, מפקד מג"ב, מפקד מחוז דרום, ראש אגף סיכול פשיעה במשטרה, יו"ר מרכז השלטון המקומי, יו"ר מרכז המועצות האזוריות, ראשי רשויות וגורמי מקצוע נוספים.

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם
Close
Back to top button
דילוג לתוכן