בריאותחדשות חוץמבזקים

יום האיידס הבינלאומי: בשנת 2020 אובחנו כ-1.45 מיליון נשאי HIV חדשים בעולם

כמדי שנה, ביום האיידס העולמי (המצוין בראשון בדצמבר), המחלקה לשחפת ואיידס במשרד הבריאות מפרסמת את הדו”ח האפידמיולוגי השנתי בנושא HIV/איידס בישראל המפרט את נתוני התחלואה והתמותה מאיידס בישראל.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

על פי דיווח ארגון הבריאות העולמי, בשנת 2020 אובחנו כ-1.45 מיליון נשאי HIV חדשים (ירידה קלה לעומת 1.56 מיליון בשנת 2019). 680 אלף אנשים נפטרו ממחלות הקשורות לאיידס. נכון לסוף שנת 2020, 37.7 מיליון נשאי HIV חייו עם הנגיף בעולם. כמו כן, הארגון מציין את הירידה באבחון ונגישות לטיפול בשנת 2020 לעומת שנת 2019 בעקבות ההגבלות הקשורות ל-COVID-19.

בישראל, בשנת 2020, דווחו למשרד הבריאות על 362 מקרים חדשים. מדובר בירידה של 6.7% לעומת שנת 2019. למרות ירידה רציפה במספר שנים, יתכן והירידה במספר המאובחנים החדשים בשנת 2020 מושפעת בין היתר גם מירידה בהיקף ביצוע בדיקות לגילוי HIV בישראל בתקופת הקורונה. נתונים מפורטים נוספים בדו”ח האפידמיולוגי המצ”ב.

למרות הירידה בתחלואה, משרד הבריאות קורא להמשיך בשימוש בקונדום כאמצעי מניעה בזמן קיום יחסי מין מזדמנים, המונע הדבקה בHIV- וגם במחלות מין אחרות.

צילום: נתנאל אייזיק

הצטרפו לנטו - הרשת החברתית של ישראל
Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו - הרשת החברתית של ישראל
דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!