חדשות הארץמבזקים

נשיא מדינת ישראל בהדלקת נר ראשון עם ארגון נכי צה”ל: “אתם הגיבורים שלנו”

נשיא מדינת ישראל, יצחק הרצוג ורעייתו מיכל, הדליקו הערב (ראשון) נר ראשון של חנוכה עם הנהגת ארגון נכי צה״ל, הנהגת ארגון נפגעי פעולות איבה ופצועות ופצועי צה״ל בבית הלוחם בתל אביב, לרגל יום ההוקרה לפצועי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News
נשיא מדינת ישראל בהדלקת נר ראשון עם ארגון נכי צה”ל: “אתם הגיבורים שלנו”
צילום: אבירם ולדמן

במהלך האירוע אמר נשיא המדינה: ״לפני שבוע ציינו את יום ההוקרה לפצועי צה”ל ופעולות האיבה. י”ז בכסלו, התאריך שבו החליטה עצרת האו”ם על הקמת מדינה לעם היהודי, זה היום בו בחרה מדינת ישראל להוקיר ולהעריך את אלו שנפצעו בתהליך הארוך לעצמאות העם בארצו. את התהליך ארוך השנים של ההקמה והשמירה על מדינת ישראל מניעים קדימה גיבורות וגיבורים. גבורה אינה רק הסתערות אל תוך האש או עצירת מחבל בידיים חשופות. גבורה זה גם לקום בוקר אחרי בוקר לפגישת פיזיותרפיה כדי לחזור וללכת, גבורה היא התמודדות יום יומית עם פוסט טראומה ועם חרדות, גבורה היא היכולת להתעלות מעל הכאב כדי להקים משפחה. גבורה זה להצליח לקום כשכל הרופאים והרופאות אמרו שזה לא יקרה; גבורה היא המלחמה על כל שבריר של עצמאות גם כשמסביב חושבים שזה בלתי אפשרי. אתם הגיבורים שלנו. אתן הגיבורות שלנו.”

יו״ר ארגון נכי צה״ל עידן קלימן: ״כל חברותיי וחבריי וגם אני – שילמנו מחיר יקר, אך אנחנו גאים מאוד שהייתה לנו הזכות להגן על מדינת ישראל. ישנו איום אחד, הגדול מכולם, המאיים כיום על עם ישראל – השסעים והפילוג בחברה הישראלית, חברה המקוטבת למחנות. בתוך כל הכאוס הזה קיים גם אי של שפיות. אני יכול לומר בגאווה כי יש ארגון אחד בישראל בו חברים נשים וגברים, יהודים, מוסלמים, נוצרים, דרוזים וצ’רקסים, כולם היו בנותינו ובנינו – ולארגון הזה קוראים ארגון נכי צה”ל.”

נשיא מדינת ישראל בהדלקת נר ראשון עם ארגון נכי צה”ל: “אתם הגיבורים שלנו”
צילום: אבירם ולדמן

בנוסף, אמר יו”ר הארגון: “כולנו נישא בגאווה את הנכויות הפיזיות ואת הפגיעות הנפשיות עד סוף חיינו. הקמנו בתי לוחם בכוחות עצמנו ואנחנו מממנים חלק ניכר משיקומנו. יום ההוקרה הוא יום חשוב במעלה לחברה. ההוקרה לפועלם של נכי צה”ל אינה מסתכמת ביום הבודד הזה בשנה, אלא לאורך השנה כולה ויש לתת לה ביטוי גם במעשים. אחרי שנים של הזנחה וכשנתיים של מאבק עיקש ולאחר המעשה הטראגי של אחינו היקר, איציק סעידיאן – הגענו לרגע היסטורי חשוב במעלה ורפורמת ׳נפש אחת׳ שמייצגת את הערכים עליהם כולנו מסרנו את גופנו ונפשנו אושרה על ידי ממשלת ישראל״.

יו״ר ארגון נפגעי פעולות איבה, אייבי מוזס: ״כל אזרחי המדינה צריכים לדעת כי פצעי הפגיעה מהטרור אינם מתרפאים ברגע, וכך גם הפוסט טראומה. אנו הנפגעים נושאים זאת כלפידים בלילות אפלים. אני מבטיח כי נמשיך להיות משענת וכתובת לכל נפגעי פעולות איבה ומאחל לכל אחד מהנפגעים שימצא את כוחו ושכל יום יהיה עם אור ותקווה.״

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!