בידורמבזקים

מגישת החדשות: "הרגשתי בתוך סרט אימה, הגבר האלמוני לא חדל ממעשיו"

מגישת החדשות בערוץ 12 אלמז מנגיסטו שיתפה היום (שבת) בעמוד הפייסבוק שלה על אירוע טראומטי שעברה אמש כשגבר זר ניסה להיכנס בכוח לביתה שבתל אביב. "22:30 אתמול בלילה אני מתעוררת לרעש מחריד של גבר שמנסה לפרוץ בכל הכוח את הדלת לדירה שלי בת״א. קמתי בבהלה לקחתי את הטלפון ורצתי לדלת הכניסה והדפתי אותה. ניסיתי להבין מה קורה לי עכשיו, הרגשתי בתוך סרט אימה שתכף אתעורר. הגבר האלמוני לא חדל ממעשיו – המשיך לנסות לפרוץ ולשבור את הדלת ולהיכנס לדירה תוך כדי שהוא צועק, מקלל ומאיים על חיי. ידעתי שאם הוא מצליח לפרוץ – זה הסוף שלי. שיש אפשרות שאסיים כאן את חיי או אעבור תקיפה, כל התרחישים הכי נוראים רצו לי בראש."

אלמז ממשיכה לספר את שאירע ותוקפת את התנהלות המשטרה: "בזמן שאני נאבקת בו בגופי שלא ישבור את הדלת, אני מתקשרת למוקד 100 עונה לי מוקדנית, אני מסבירה לה שעוד כמה דקות ייגמרו לי הכוחות והגבר יפרוץ פנימה. ״תכף תבוא ניידת, השוטרים כבר בדרך״. חולפות עוד עשר דקות – הגבר ממשיך ואפילו מחבל בלוח החשמל ומנתק אותי לחושך מקפיא. אני מתקשרת שוב למשטרה עונה לי מוקדנית נוספת, מסתבר שלא נפתחה בכלל קריאה ואין פרטים של האירוע. שוב אני מוסרת את הפרטים בלחץ, המוקדנית צועקת בכעס ״תחליטי כבר כניסה מצד ימין או שמאל?!״ חולפות עוד עשר דקות אני מתקשרת בפעם השלישית למוקד 100 הם מחברים אותי לשוטר שטוען שהוא בדרך אליי ומה שיש לו לשאול זה: ״תגידי הוא עוד שם? זה קרה כבר פעם? את מכירה אותו?״ כל זה בזמן שאני נלחמת לבד בשארית כוחותיי בגבר הזה שמאיים עליי מחוץ לדלת. הבנתי שעזרה מהמשטרה כנראה לא תבוא בקרוב – בלחץ, חייגתי לכתב הפלילים של חדשות 12 ברהנו טגניה – בתוך שניות הוא הקפיץ כוחות על הרגליים. פתאום באורח פלא תוך כמה דקות בלבד אני שומעת את השוטרים עוצרים את הגבר המאיים בחדר מדרגות."

קראו גם:  דובר צה"ל: לוחמי צה"ל זיהו מוקדם יותר היום שני חשודים שיידו אבנים לעבר ...

"רק אחרי 26 דקות שאני זועקת לעזרה ונלחמת על חיי השוטרים הגיעו. 26 דקות של סיוט ואימה. 26 הדקות הכי ארוכות בחיים שלי. כל דקה שחלפה הייתי בטוחה שלא אצא מזה בחיים. לא המשטרה, לא מוקד 100 – ברהנו טגניה הציל את החיים שלי. אני רק חושבת איך האירוע הזה היה נגמר אם לא היה לי קולגה לשעת צרה, זמין אתמול בלילה. מפחיד להיות אישה ומפחיד עוד יותר כשזאת המשטרה שלנו." כתבה בכעס.

מהמשטרה נמסר בתגובה לאירוע: "צר לנו שהכתבת בחרה לעוות ולפרסם פרטים שגויים תוך השתלחות חסרת אחריות במשטרה, שעה שהעובדות המתועדות, לרבות השיחות המוקלטות אל מוקד החירום 100 ומוקד המידע 110, רישומי תנועת 4 הניידות שהגיעו למקום, דוחות הפעולה של השוטרים והנסיבות שונות לחלוטין מהמתואר. למען הסר ספק נבהיר, כי השיחה התקבלה במוקד 100 בשעה 22:35 ותוך 2 דקות שוגרה ניידת שהגיעה אליה כעבור 16 דקות בלבד."

קראו גם:  החלו הדיונים בנושא הצעת החוק 'ממדים ללימודים': "החוק הזה הולך ליפול"

עוד ציינו במשטרה כי "השיחה עם הכתב ברנו טגניה בוצעה לאחר שהניידת כבר היתה במקום. פנייתו של טגניה טופלה על ידי קצין משטרה אך אז התברר שהניידת כבר הגיע קודם לכן אל הכתבת. עוד נבהיר, כי הדיווח היה על השכן שככה"נ שתה ודופק על הדלת, כאשר מבירור עלה כי מדובר בסכסוך שכנים על רקע תשלום חשבון החשמל והוא עוכב לחקירה לבירור האירוע בהתאם. צר לנו על תחושתיה הקשות ומבינים את המצוקה בשעת האירוע, עם זאת מצפים מהכתבת לתקן את הפרסום השגוי שנכתב לאחר מכן."

צילום: מתוך פייסבוק של אלמז מנגיסטו
אלמז מנגיסטו. צילום: מתוך פייסבוק

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

2 תגובות

  1. המשטרה במקום לבדוק איפה הם טעו כיצד יוכלו לתקן ולשפר את השירות אשר ניתן לאזרחים שמשלמים להם את השכר, מתגוננים והודפים כל תלונה כלפיהם.
    גם השוטרים, והמוקדנית הם בני אשם, ויכולים לקרות טעויות, חמורות ככל שיהיו, אבל ההתנערות מאחריות וניסיון להעביר את האחריות למי שהייתה זקוקה להם בשעת צרה, וזעקה לעזרה, זה פשוט לא מתקבל על הדעת בשום צורה.
    תעשו בדק בית, תבדקו כיצד לשפר את השירות, לעשו ריענון למוקדנים שיהיה להם ברור כי הם הנקודה שיכולה להציל חיים של ממש.

    לאלמז אני רוצה לומר שאת גיבורה נלחמת על חייך 26 דקות ארוכות ואני לא מצליחה לדמיין את הפחד הנורא בו שהית ברגעים ארוכים אלה. מחבקת ומחזקת אותך.

  2. מאמינה לכתבת ולא למשטרה מכירה את ההתנהלות שלהם עדיף היה לבקש עזרה בפייסבוק ואנשים טובים היו באים לעזור עד כמה שאני מכירה את המשטרה עוד היו מסוגלים לעצור אאותה על הטרדה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן