תנועה ותחבורה

כביש 444 מצומת אלעד לצומת ברקת נפתח לתנועה מלאה

בשורה טובה לתושבי אלעד, ברקת והסביבה. משרד התחבורה באמצעות חברת חוצה ישראל פתח הלילה לתנועה מלאה את כביש 444 בקטע שבין צומת אלעד לצומת ברקת. קטע הדרך באורך של יותר משלושה קילומטרים שודרג מכביש חד מסלולי לכביש דו-מסלולי, בעל שני נתיבי נסיעה לכל כיוון. במסגרת הפרויקט הוכפל גם גשר מעל כביש 6 לשני נתיבי נסיעה לכל כיוון.

שרת התחבורה מירי רגב ציינה כי שדרוג הכביש יקצר את משך הנסיעה לנוסעים לאלעד וליישובי הסביבה ויחסוך להם זמן יקר. כמו כן, הוא יקל על עומסי התנועה הכבדים באזור. "גם בתקופת הקורונה וגם במהלך מבצע 'שומר החומות', משרדנו המשיך לעבוד ולקדם עשרות פרויקטים תחבורתיים בכל רחבי הארץ והיום אני גאה לפתוח עוד אחד מהם", הוסיפה השרה רגב.

צילום: TERRASCAN עבור חוצה ישראל

במסגרת הפרויקט, שודרג צומת גבעת כ"ח, המאפשר לבאים מדרום לצומת פניה חופשית ימינה ברמזור ולבאים מצפון נתיב נפרד לפניה שמאלה. כמו כן, נבנה קיר אקוסטי מול הישוב אלעד.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
צילום: חוצה ישראל

במטרה לאפשר את זרימת התנועה, לאורך כל תקופת העבודות של הפרויקט, הכביש נשאר פעיל והוא נפתח באופן הדרגתי בהתאם לקטעי הדרך ששודרגו. לפני חודשיים נפתח לתנועה הקטע הראשון של הכביש, בין צומת ברקת לצומת המוזוליאום, והלילה נפתח לתנועה המקטע כולו, עד צומת אלעד.

דן שנבך, מנכ"ל חוצה ישראל מסר היום: "מדובר באזור עמוס ביותר בעיקר בשעות השיא. המקטע המשודרג, הותאם לנפחי התנועה באזור, הוא יקל על העומסים ויאפשר רצף תנועתי לנוסעים לשני הכיוונים".

Back to top button