צבא וביטחון

התעשייה האווירית השלימה סדרת ניסויים במערכת ההגנה האווירית 'ברק'

התעשייה האווירית השלימה הבוקר סדרת ניסויים מוצלחת במערכת ההגנה האווירית 'ברק' במסגרתה בחנה את יכולותיה במגוון רחב של מתארים ואיומים ובכלל זה ביירוט מטרה בליסטית תוקפת. הטיל המיירט ברק ER (Extended Range), שפותח בתעשייה האווירית מאפשר יירוט איומים בטווחים מוגדלים ברדיוס של 150 ק"מ.

הטיל המיירט משוגר אנכית וכולל מנוע מאיץ, מנוע רקטי דו פולסי וראש ביות מכ"מי מתקדם. הגדלת טווח היירוט מתבצעת באמצעות הוספת מאיץ רקטי והתאמת יכולות התקשורת ומכ"ם ה-MMR לטווח 150 ק"מ. מיירט ברק ER לטווח 150 ק"מ הינו חלק ממשפחת מיירטי ההגנה האווירית במערכת ברק של התעשייה האווירית המיועדת ליירוט מגוון מערכות בטווחים שונים.

מנכ"ל התעשייה האווירית, בועז לוי, אמר: "האיומים האוויריים בעולם, בשילוב התמורות הגיאופוליטיות מצריכים מערכת הגנה אווירית מתקדמת, גמישה, וורסטילית. מערכת ברק שהוכחה מבצעית, נבחנה אל מול אינספור איומים, כולל המאתגרים ביותר. סדרת ניסויים זו הוסיפה עוד נדבך ליכולות המערכת בטווח הארוך וכנגד מגוון איומים רחב יותר ומצטרפת אל עשרות רבות של ניסויים שבוצעו במערכת ברק על כלל נגזרותיה. ניסוי מורכב זה מביא לידי ביטוי את החדשנות, היכולות הטכנולוגיות, ניסיון רב שנים בפיתוח מערכות הגנה אווירית בתעשייה האווירית. שילוב מספר מיירטים במשגר אחוד יחד עם המודולריות המובנית של מערכת ברק מספקת מענה מיטבי לשדה הקרב העתידי ומאפשרת גמישות מבצעית ותפעולית לחיילות וצבאות שונים".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
מיירט התעשייה האווירית ברק ER. צילום: התעשייה האווירית

תגובה אחת

  1. לא כל כך ברור לי למה זה כל כך חשוב ליידע את כל העולם ביכולות המבצעיות של צהל וחיל האויר. מודע לאויב מאפשר התכוננות טובה יותר. מיותר ולא מועיל. חבל!

Back to top button