פוליטי / מדיני

השר אדלשטיין: לא אתמודד על הנשיאות, העשייה מדגדגת לי יותר מתפקיד הנשיא

שר הבריאות יולי אדלשטיין הכריז הבוקר (שני) בכנס "בשבע" כי לא יתמודד במרוץ הקרוב לנשיאות: "אני לא מתמודד לנשיאות. יש לי תפקידים אחרים לעשות כעת. זיכה אותי הקב"ה בתפקיד זה של שר הבריאות. מי היה מאמין לפני שנה שמכל העימות שלי מול בג"צ אזכה בתפקיד מציל חיים. אני חושב שדווקא במשרד הבריאות, אותו ביקשתי בנסיבות הקיימות, אני רואה זכות גדולה להיות בתפקיד בתקופה כזו. העשייה מדגדגת לי לפני תפקיד הנשיא".

ביחס למבצע החיסונים אמר: "אם היינו מקשיבים לכמה קולות בממשלה ששאלו למה משלמים כ"כ הרבה כסף לחיסונים ועוד שאלות, עד היום לא היו מתחסנים בישראל. כרגע החיסונים זו הסיבה היחידה ליציאה. זה כבוד להוביל את מבצע החיסונים אבל גם אתגר כי כולם מהעולם שואלים אותי על המשך התנהלות הנגיף. לכל אחד היה תפקיד בהבאת החיסונים. ראש הממשלה הפעיל לחץ פיזי לא מתון על מנכ"לי חברות התרופות, כפי שהעיד מנכ"ל פייזר. יחד עם זאת היו עוד שחקנים. היה צוות מקצועי במשרד הבריאות שכבר בחודש מאי הקודם הציג לי הסכמים עם החברות. ראש הממשלה נתן את הדחיפה האחרונה כשעוד לא סוכם על תאריכים להגעת החיסונים והיה צריך לשבור מחסומים בירוקרטיים."

ביחס למספר המתים במגיפה שחצה את רף ה- 6,000 איש הוסיף: "בוודאי כואב לי על נתוני המתים מהמגיפה. ביקרתי בכל בית חולים והיו מקרים שאנשים נפטרו לי מול העיניים. לאף ממשלה לא היה את מי לשאול והתמודדנו בצורה הכי טובה שידענו ויכולנו. את אותן שאלות נוקבות על 6,000 מתים צריך לשאול גורמים מתחומים שונים שברברו עצמם לדעת ואמרו שהכל זה רק היסטריה ופוליטיקה ושהכל התעללות בציבור. אותם צריך לשאול איך היום הם מצטלמים במחלקות קורונה וטוענים שהממשלה אשמה במספר המתים."

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

לשאלה האם הליכוד צריך היה להחליף את נתניהו השיב השר אדלשטיין: "אני לא יודע מה זה להחליף את נתניהו. בליכוד נבחרים מנהיגים, התקיימו בחירות והיו מתמודדים והוא ניצח. נתניהו הוכיח שבתוך הליכוד הוא מנצח באחוזים גבוהים, ולכן נוח למפלגות שאין להן מושג מה זה דמוקרטיה מפלגתית להגיד שיחליפו אותו. צריך להכיר בהכרעה הדמוקרטית. כמו שפעם היו אומרים שצריך להחליף את העם, אז להחליף את הליכוד ואת המצביעים של המפלגה אי אפשר להחליף."

ארכיון. צילום: דוברות הכנסת

תגובה אחת

Back to top button