בריאות

מחקר ראשוני מדאיג על יעילות החיסון לאנשים שלקו בווריאנט הדרום אפריקאי

ועדת החוקה אישרה היום (רביעי) את הארכת ההכרזה על בידוד במלוניות לשבים מחו"ל עד ל-18.1. הוועדה, בראשות ח"כ יעקב אשר אישרה את הארכת ההסדר המאפשר לשהות במקום זאת בבידוד ביתי בכפוף לביצוע שתי בדיקות קורונה, אחת בכניסה לישראל והשנייה ביום התשיעי לחובת הבידוד

יו"ר הוועדה ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה): "אני מאמין שהנתונים של ההתפשטות יותר גבוהים ואפילו אם אדם אחד נכנס עם מוטציה זה מצדיק את המשך ההארכה של ההכרזה"

ד"ר שרון אלרעי פרייס ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות נימקה את חשיבות הארכת ההכרזה: "אנחנו מתמודדים עם וריאנטים שעלולים להתפרץ בצורה מהירה כמו הווריאנט האנגלי וכאלו שעלולים לסכן את יעילות החיסון ולכן חשוב לוודא שאנשים החוזרים מחו"ל ישהו בבידוד במלונית או בבידוד עם אכיפה מוגברת בבית. במסגרת זו אנחנו מעוניינים שיתבצעו בדיקות בכניסה לבידוד וביום התשיעי. ל-3% מהחוזרים יש בדיקה חיובית ביום הכניסה לישראל והיתר יהיו חיוביים ככל שהזמן עובר. בבדיקה מהיום, נכון לשבועיים האחרונים נתון החוזרים המתגלים חיוביים ביום הכניסה לישראל עלה מכ-3% ל-5.3%, כתוצאה מכך שיותר אנשים נבדקים בכניסה".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

יועמ"ש הוועדה ד"ר עו"ד גור בליי אמר כי "ההצדקה להכרזה על חובת הבידוד הייתה הן בשל הפרות הבידוד והן בנתונים על המוטציה ושאל האם נראה שיפור בציות לחובת הבידוד והאם יש נתונים נוספים על המוטציה."

ד"ר אלרעי פרייס השיבה כי "יש עליה בכמות האנשים העורכים בדיקות מכ-40%-30% נבדקים בשדה לכ-70% וכי ממשיכים לבדוק את נתוני הפרת הבידוד". בהתייחסה לווריאנט האנגלי אמרה: "אנחנו יודעים שיש העברה בקהילה בישראל- 30 אנשים רוצפו לווריאנט האנגלי- מתוכם 6 הגיעו מאנגליה וסביבם יש כ-200 מאומתים מאותה שרשרת. הווריאנט הדרום-אפריקאי יותר מטריד כי הוא עלול לגרום לתחלואה קשה בקרב הצעירים. עוד לא ברורה השפעתו על החיסון ויש מחקר ראשוני מדאיג. במחקר החדש נבדקו 11 מקרים ביחס לנוגדנים שנוצרים מהחיסונים הקיימים ויש חשד שיעילות החיסונים כלפיו פחות טובה. אם נגיע למסקנה שהוא לא יעיל נבקש שאנשים מאומתים ואלו שחזרו מדרום אפריקה ייכנסו לבידוד במלונית".

לפי ההכרזה שהוארכה: השבים מכל מדינה בעולם יוכלו לקיים את הבידוד בבית או במקום אחר שניתן לקיים בו את כל תנאי הבידוד במקום במלונית, בכפוף לקיום תנאים אלו: 1. ביצוע בדיקת קורונה עם ההגעה לנתב"ג. 2. התחייבות בכתב טרם המעבר לבידוד הביתי שתבוצע בדיקת קורונה נוספת ביום התשיעי לתקופת הבידוד וביצוע הבדיקה. 3. דיווח בכתב על מיקום הבידוד הביתי והתחייבות להגיע למקום הבידוד ולבדיקה השנייה ביום התשיעי שלא בתחבורה ציבורית. השוהים במלוניות כעת, יוכלו לעבור אף הם לבידוד ביתי בכפוף לעריכת בדיקת קורונה במלוניות ולעמידה ביתר התנאים שבהכרזה


צילום: דוברות הכנסת

תגובה אחת

  1. גדעון סער רץ בכל בכח על כרטיס פג תוקף- כרטיס סיפוח שטחי יהודה ושומרון למדינת ישראל. הכרטיס הזה בוטל בהסכמה עם הצגת תוכנית המאה של טראמפ. נתניהו עמד לצידו ומחא כפיים בהסכמה למצגת שערך טראמפ בשידור ישיר מהבית הלבן לכל קצווי תבל. אני לא נגד סער, אני נגד פוליטיקאים שמוכרים אשליות בידיעה ברורה שאין ביכולתם לספק את הסחורה. מעל 65% מאזרחי מדינת ישראל חיים בשלום ובהסכמה עם רעיון ההפרדה. מי שמוכר אשליות ישאר בסופו של יום עם ארנק ריק.

Back to top button