משפטי/פלילי

סלט משפחתי: אב ובנו חשודים בהברחת פירות וירקות בשווי של מיליוני ש"ח

רשות המסים הודיעה היום (שלישי) כי הוגש כתב אישום כנגד מאיר שבת ובנו דין שבת, וכנגד החברות לוטוס יבוא ויצוא בע"מ, וסיטרין יבוא ויצוא בע"מ שבבעלותם, לבית המשפט המחוזי – מרכז לוד. כתב האישום מייחס לנאשמים עבירות של הברחת ירקות ופירות קפואים לארץ בשווי של 25,915,223 ש"ח, הטעיית פקיד מכס והגשת מסמכים כוזבים.

כתב האישום הוגש על ידי עו"ד אפרת מויאל קיטייניק, מהיחידה המשפטית הארצית לתיקי מכס ברשות המסים, בעקבות חקירה מאומצת של מחלקת חקירות מכס מע"מ תל אביב והמרכז ומחלקת בקרת ייבוא בבית מכס אשדוד.

מכתב האישום עולה כי מאיר שבת ובנו דין, תושבי פרדסיה, ייבאו באמצעות החברות שבבעלותם וניהולם, ירקות קפואים מספק מצרי, והגישו לצורך שחרור הטובין מהמכס 159 מסמכים כוזבים. במסמכים הצהירו הנאשמים על ערך טובין הנמוך מערכו האמיתי בפועל. כמו כן, עולה כי הנאשמים ייבאו טובין אשר לא הוצהר עליהם כלל, וניפחו את כמויות הטובין החייבים במיסי ייבוא נמוכים ופטורים, כדי להסתיר את ייבוא הטובין עתירי המסים. לאחר מכן, ביצעו הנאשמים פעולות שונות, במטרה להסתיר ולהסוות את ערכם, משקלם ומהותם של הטובין המוברחים.

במעשיהם השתמטו הנאשמים מתשלום מיסי ייבוא החלים על הפירות והירקות המוברחים אשר שווים הוערך בסך כולל של 25,915,223 ש"ח, ועל יבואם ארצה חלים מסים בגובה כולל של 9,166,043 ש"ח.

סלט משפחתי: אב ובנו חשודים בהברחת פירות וירקות בשווי של מיליוני ש"ח
אילוסטרציה. קרדיט: freepik
Back to top button