צרכנות

קבינט הקורונה אישר את פתיחת כלל הקניונים החל ממחר בבוקר

בעקבות הצלחת הפיילוט לפתיחת הקניונים, קבינט הקורונה אישר הערב (שלישי) את פתיחת כלל הקניונים אשר יעמדו בהנחיות משרד הבריאות כבר מחר בבוקר. משרד הכלכלה והתעשייה פרסם את ההנחיות לפעילות הקניונים.

שר הכלכלה והתעשייה, עמיר פרץ אמר בנושא: "פתיחת כלל הקניונים, הנה צעד משמעותי וחשוב שמוביל משרד הכלכלה והתעשייה להחזרת המשק לפעילות מלאה כאשר פתיחתם, לצד השווקים הפתוחים, מחזירה כ-200 אלף עובדות ועובדים בחזרה למעגל העבודה  ותביא לצמיחה מחודשת של המשק. יש לזכור עם זאת, כי הצלחת המהלך מחייבת את בעלי הקניונים, בעלי העסקים והצרכנים, לשמור על הנחיות התו הסגול".

בעקבות החלטת הממשלה לאפשר את פעילות הקניונים תחת הנחיות משרד הבריאות, משרד הכלכלה והתעשייה פרסם יחד עם משרדי האוצר, הבריאות והמל"ל, את ההנחיות אשר בהתאם לעמידה בהן, ניתן יהיה להפעיל את הקניונים ברחבי הארץ.
המעבר לפעילות מורחבת של הקניונים, יאפשר בראש ובראשונה את חזרתם לעבודה של עשרות אלפי עובדות ועובדים, אשר נעדרו מעבודתם מזה חודשים רבים. לצד זאת, תאפשר הפתיחה מענה לציבור הרחב אשר יוכל להשלים רכישות להן נזקק בחודשים האחרונים, לרווח את ההתקהלויות שהתמקדו עד כה בחנויות הרחוב והאזורים הפתוחים, להשיב את המשק לפעילות ולהביא אותו לצמיחה מחודשת.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

שר הכלכלה והתעשייה, עמיר פרץ, אשר הוביל באמצעות משרד הכלכלה את ביצוע הפיילוט, הוסיף כי נעשתה עבודה מאומצת ביותר בכדי להשיב את הקניונים לפעילות, הן על ידי המשרדים השותפים לפיילוט והן על ידי בעלי הקניונים, שפעלו יום ולילה, בכדי לעמוד בהנחיות. כעת אנו קוראים לציבור הצרכנים להתגייס להצלחת הפעילות. ככל שהציבור ישמור על ההנחיות, ימנע מהתקהלות מיותר, יבקר בקניונים במהלך כל שעות היום ולא בשעות השיא, יעטה מסכה ויקפיד על כלל ההנחיות, נוכל להמשיך ולפעיל את הקניונים.

להלן ההנחיות שנקבעו:

כניסה לקניון:
מחזיק או מפעיל הקניון יקבע את מנגנון הויסות הדיגיטלי לוויסות כניסת האנשים למקום, בהתאם לתפוסה המרבית המותרת. "מנגנון ויסות דיגיטלי" – אמצעי דיגיטלי לספירת הנכנסים למקום והיוצאים ממנו. המחזיק או המפעיל של הקניון יפריד, ככל האפשר, בין הכניסות לקניון ליציאות מהקניון.

תפוסה מירבית מותרת:
יחס אדם לכל 15 מ"ר משטח הקניון – שטח המקום יחושב לפי האזור הפתוח לקהל מתוך שטח המקום ולמעט שטחי חניון, מחסנים, שטחי תפעול וכיוצא בזה ובקניון, למעט שטח מקום ציבורי או עסקי המצוי בו, שהפעלתו בדרך של פתיחה לציבור אסורה.
בחנויות עד 150 מ"ר – יחס של אדם לכל 7 מ"ר או על 10 אנשים, לפי הנמוך מביניהם, ובכל מקרה לא פחות מארבעה אנשים.
בחנות או במקום ששטחו מעל 150 מטרים רבועים – מספר אנשים שלא יעלה על יחס של אדם לכל 15 מ"ר.

ניהול בתוך הקניון:
העסקת סדרנים- בקניון ששטחו עד 10 אלף מ"ר – 2 סדרנים, בקניון ששטחו בין 10 אלף מ"ר ל-25 אלף מ"ר – 3 סדרנים, בקניון ששטחו מעל 25 אלף מ"ר – 5 סדרנים.
הסדרנים יידעו את השוהים במקום, ויסבו את תשומת ליבם, בנוגע לחובת השמירה על הוראות תקנות אלה, לרבות הוראות לעניין איסור  התקהלויות, חובת עטיית מסיכה ובדבר התפוסה המרבית בקניון ובשטח החנויות

*המחזיק או המפעיל של הקניון יפעל למניעת התקהלות בשטח הקניון, כולל בסמוך לכניסה לחנויות ובכניסה לקניון, ובכלל זה ינקוט אמצעים לשמירת מרחק בין אדם לאדם בתורים כגון סימון מקומות עמידה והצבת אמצעים פיזיים לשמירת רווח בין אנשים.

*המחזיק או המפעיל של הקניון לא יאפשר ישיבה לצורך אכילה של מבקרים בשטח הקניון, לא יציב שולחנות וכיסאות לאכילה בשטח הקניון, וימנע גישה לשולחנות אכילה המקובעים לרצפה, אם קיימים. המחזיק או המפעיל של הקניון יתלה שלטים במקומות בולטים לעין לעניין איסור אכילה בקניון.

*המחזיק או המפעיל של הקניון יפעל, ככל האפשר, ל-3 החלפות אוויר לפחות בשעה. אופן ביצוע תחלופת האוויר יהיה בהתאם להוראות המנהל.

*המחזיק או המפעיל של הקניון יפעל בהתאם להוראות המנהל ובכלל זה לעניין ניקוי וחיטוי.

קרדיט: freepik

Back to top button