חדשות הארץ

מנכ"ל טבע ישראל: אם יקרה משהו לחיסונים, לא נקבל אחרים

הוועדה לענייני ביקורת המדינה בראשות ח"כ עפר שלח, סיירה היום (שלישי) במרכז הלוגיסטי של חברת טבע – ס.ל.א, הערוכה לאחסן את מיליוני חיסוני הקורונה בתנאי קירור מיוחדים ותהיה אחראית על שינועם בהתאם להנחיות משרד הבריאות ועד לנקודת הקצה של האזרחים המתחסנים. יו"ר הוועדה, ח"כ עפר שלח, חבר הוועדה, ח"כ אוריאל בוסו, התקבלו במרכז הלוגיסטי של טבע בשוהם על ידי מנכ"ל חברת טבע ישראל, יוסי אופק ומנכ"ל חברת ס.ל.א, אורי גת-פלוש.

במרכז הלוגיסטי, למדו בוועדה מקרוב על אופן קליטת החיסונים והכנסתם לתנאי הקפאה מיוחדים בטמפרטורה של עד מינוס 80 מעלות. חיסוני הקורונה יגיעו לחוות המקפיאים, ובהם מקפיאים בהיקף מספק לאחסון מיליוני חיסונים. אשר לגביהם תתבצע בקרה צמודה וקפדנית כל העת, כך שאיכותם תישמר.

יו"ר הוועדה, ח"כ עפר שלח (יש עתיד), אמר בסיור: ״עיני כל מדינת ישראל נשואות לכאן. מדובר בפרויקט הלאומי החשוב והרחב היקף ביותר מאז תחילת המשבר של הקורונה. מתחילת המשבר, אני מלווה הן כראש ועדת הקורונה והן עתה בוועדה לביקורת המדינה את הנושא. באתי הנה כדי לראות ולשמוע כיצד נוכל לקדם ולסייע עוד בהצלחת המבצע. מהסיור, אני יוצא בתחושה שהחברה ערוכה ומקצועית בצורה בלתי רגילה. כולי תקווה שזה יימשך כך מפה עד לקצה בהגעת החיסון לאזרח ושהכול יתנהל בסדר נכון ומקצועי ולא חלילה בבלגן".

ח"כ אוריאל בוסו (ש"ס), אמר בסיור: "התרשמתי שעם הרבה סייעתא דשמייא אנחנו יכולים להיות די רגועים שמדינת ישראל ערוכה מוקדם מהצפוי בכדי שנוכל להחזיר את החיים לשגרה. הקורונה שינתה סדרי עולם, אך ללא ספק היא הייתה גם אבן בוחנת להתמודדויות חדשות שלנו. אני יוצא מסיור זה מעודד ועל אף התפילה שלנו ששוב לא יקרו עוד דברים רפואיים כאלו בישראל, אני שמח לדעת שקיימת חברת טבע שהיא גאווה ישראלית".

מנכ"ל טבע ישראל, יוסי אופק, ציין: "מדובר באתגר לוגיסטי גלובאלי מורכב ורגיש שטרם בוצע כמותו בעולם – קל וחומר בסדרי הגודל ובלוחות הזמנים הללו – כך שאין כאן מקום לטעויות. אנו מבינים את גודל האחריות ויכולים להרגיע ולומר כי ישראל, בכל הנוגע ללוגיסטיקה של אחסון והפצת החיסונים, נמצאת בהחלט במקום טוב ובידיים טובות מנוסות ומקצועיות. דאגנו להגדיל משמעותית את מספר המקפיאים המיוחדים שלנו – המסוגלים להגיע לטמפרטורות קיצוניות של עד מינוס 80 מעלות צלזיוס – כך שנוכל לקלוט מיליוני חיסונים מכל היצרניות, כולל פייזר, שכידוע, החיסון שלה מחייב אחסון בתנאי קירור מיוחדים. קבלת האמון מממשלת ישראל ומשרד הבריאות, והזכות לסייע עוד יותר במלחמה כנגד הקורונה מהווה עבורנו תעודת כבוד וגאווה אמתית".

מנכ"ל ס.ל.א, אורי גת-פלש, הוסיף: "לטבע ולחברת ההפצה שלה בישראל, ס.ל.א ניסיון רב שנים, בשגרה ובחירום, באספקת תרופות וציוד רפואי קריטי. אנו שמחים לעדכן, כי בנקודת זמן זו טבע כבר ערוכה לביצוע המשימה הלאומית – הן במרכז הלוגיסטי בשוהם והן באתר החברה בכפר סבא – שבמסגרתה נוכל לאחסן ולהפיץ חיסונים בהיקף שיספק את כל צרכי אזרחי מדינת ישראל".

מנכ"ל טבע ישראל: אם יקרה משהו לחיסונים, לא נקבל אחרים
צילום: אלעד מלכה
Back to top button