מבזקיםמשפטי/פלילי

פסק דין תקדימי: זייפן של אלפי מטבעות חויב לשלם 90,000 ש"ח לבנק ישראל

בית המשפט המחוזי בב"ש נתן היום (ראשון) תוקף של פסק דין להסכם פשרה בתביעה תקדימית שהגישה פרקליטות מחוז דרום בשם בנק ישראל, במסגרתו חויב הנתבע בתשלום של 90,000 ₪ בגין הנזקים שנגרמו לבנק עקב הפרת זכויות יוצרים.

כזכור, במאי אשתקד הגישה פרקליטות מחוז דרום, בשם בנק ישראל, תביעה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגד אליהו במברון, אשר זייף לאורך תקופה, בכמויות מסחריות, מטבעות של 5 ₪, בשווי של אלפי שקלים. כתב התביעה הוגש בהמשך להרשעת הנתבע על סמך הודאתו בהליך פלילי בביצוע עבירות של זיוף מטבע פשוטה. הנתבע רכש מכונות ובמפעל שהקים לצורך כך בערד זייף אלפי מטבעות, אותם יבא מטורקיה, כשהם חלקים וזהים בהרכבם למטבעות 5 ₪ מקוריים של בנק ישראל.

בית המשפט המחוזי בבאר שבע אישר היום את הסדר הפשרה וחייב את הנתבע לשלם לבנק סך של 90,000 ₪.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

מפרקליטות מחוז דרום נמסר כי "הנתבע הודה היום בהפרת זכויות יוצרים של בנק ישראל ונטל אחריות על מעשי הזיוף שגרמו נזקים כבדים לבנק ישראל בעקבות זיוף מתוחכם ושיטתי של מאות אלפי מטבעות. הפרקליטות רואה חשיבות רבה בשימוש בכלים אזרחיים כמשלימים להליך הליבה הפלילי, לצורך הגנה על קשת האינטרסים בגין הפשעים שמבוצעים כלפי בנק ישראל והמדינה. רשויות אכיפת החוק יתמידו בשימוש בכלים אלה במקרים דומים בעתיד, בכדי לאכוף ולהרתיע גורמים מלפגוע בזכויות היוצרים של הבנק."

צילום: דוברות משרד המשפטים
צילום: דוברות משרד המשפטים
צילום: דוברות משרד המשפטים

Back to top button