מבזקיםמשפטי/פלילי

"הקוראת בקלפים": אם ובתה מואשמות בהדחת מתלוננת בתיק אונס

פרקליטות מחוז צפון הגישה היום (רביעי) לבית המשפט המחוזי בנצרת כתב אישום נגד אישה בת 54 מהצפון דודתו של נאשם בתיק אונס יחד עם בתה בת 29 בגין עבירות של הדחת עד בנסיבות מחמירות, שיבוש מהלכי משפט והטרדת עד בנסיבות מחמירות. השלושה ביצעו את העבירות המיוחסות להם במתלוננת במהלך ניהול המשפט בו מואשם קרוב המשפחה באינוס המתלוננת בנסיבות מחמירות ושיבוש הליכי משפט.

לפני למעלה מחצי שנה (אוקטובר 2019) התקבלה תלונה במשטרת ישראל אודות אונס, שבוצע כלפי צעירה בת 21 על ידי 3 גברים. כנגד 3 החשודים נפתחה חקירה, אשר בסיומה הגישה בחודש נובמבר 2019 פרקליטות מחוז צפון כתב אישום ובקשה למעצר עד לתום ההליכים בבית משפט המחוזי בנצרת בגין עבירות מין חמורות.

לפני כחודש (מאי) פנתה הקורבן למשטרה בטענה, כי היא חושדת ששכנתה מנסה להדיח אותה מעדותה כנגד אחד הנאשמים. הקורבן טענה, כי שכנתה הגיעה להתגורר בסמוך אלייה רק לאחרונה וכי במסגרת היחסים שרקמו, העניקה לה השכנה מתנה "קריאת קלפים" על ידי בתה. במסגרת "קריאת הקלפים" החלה הבת למסור לקורבן פרטים מאירוע האונס וטענה, כי אחד הנאשמים כלל לא היה שותף לו.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
קרדיט: Pixabay

לאחר שמיעת פרטים אלו, החלה הקורבן לחפש באינטרנט פרסומים אודות מקצועה של "קוראת הקלפים". במהלך אותם חיפושים זיהתה, כי בין שכנתה לאחיו של אחד הנאשמים קיים קשר משפחתי וכי היא למעשה דודתו (אחות של אביו של הנאשם).

עם קבלת התלונה, פתחו חוקרי משטרת ישראל בחקירה תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים. במהלך החקירה נעצרו השכנה ובתה (54, 29), נחקרו ומעצרן הוארך על ידי בית המשפט מעת לעת בהתאם להתפתחויות בחקירה. בין היתר נעצר הנאשם בתיק עבירות המין (30).

היום בתום חקירה מורכבת ומקצועית הועבר חומר החקירה לפרקליטות מחוז צפון, אשר בחנה את הראיות והגישה בבית המשפט המחוזי בנצרת כתב אישום ובקשה למעצר עד לתום ההליכים בגין עבירות של הדחה בעדות בנסיבות מחמירות שלצידה עונש מאסר לתקופה של 14 שנים, שיבוש מהלכי משפט והטרדת עד בנסיבות מחמירות.

אמש נעצרו אביו ואחיו (56 ,28) של אחד הנאשמים בגין מעורבות גם כן בפרשה והיום בית משפט השלום בקריית שמונה נעתר לבקשת המשטרה והאריך מעצרם עד ליום ראשון (7/6).

משטרת ישראל הדגישה כי היא רואה בחומרה רבה, כל פגיעה וכל ניסיון לפגוע בהליך חקירתי באופן ישיר או עקיף ותנקוט ביד קשה כנגד אותם עבריינים ותביאם למיצוי הדין.

תגובה אחת

Back to top button