מבזקיםפוליטי / מדיני

צפו: אמירות קשות של חברי האופוזיציה נגד חברי כחול לבן

אמירות קשות של חברי האופוזיציה נגד הצעת החוק הנדונה כעת – חברי האופוזיציה תוקפים בעיקר את חברי סיעות כחול-לבן, העבודה וגשר על תמיכתם בממשלה המסתמנת.

יו"ר האופוזיציה המיועד, ח"כ יאיר לפיד (יש עתיד) אמר בדיון "לא ממשלת אחדות ולא חירום, אלא ממשלת נתניהו החמישית שבני גנץ ואבי ניסנקורן זחלו אליה על גחונם, זו הממשלה שאתם הולכים להקים. איך יודעים זאת? כי אין אף מילה אחת על הקורונה והדחיפות להקים בגינה ממשלה, בדפים האלה של הצעת החוק. אין תכנית עבודה לעצמאים ששוקעים בחובות, מה יקבלו היוצאים לחל"ת ואף לא מה יקבלו למעלה ממיליון מפוטרים – אתם פשוט לא רואים את זה. אתכם מעניינים רק ג'ובים. 52 שרים וסגני שרים על-מנת שיוכלו לחזור הביתה, לבני ובנות הזוג, ולומר שיש להם תפקיד, לשכה, עוזרים ומזכירות. זו מפלצת ביורוקרטית שאי אפשר יהיה לנהל. אין לזה אח ורע בהיסטוריה של ישראל. לא ראיתי דבר כזה מאז נכנסתי לפוליטיקה לפני 7 שנים ולא 30 שנים לפני כן, בהן סיקרתי את הפוליטיקה".
לפיד סיכם באומרו: "אתם מכניסים פה סעיפים שמאפשרים לכהן כראש ממשלה, לא רק מי שנאשם בפלילים, אלא אפילו עבריין מורשע, אתם תאפשרו לו להמשיך לכהן כראש ממשלה".

צילום: דוברות הכנסת, שמוליק גרוסמן
צילום: דוברות הכנסת, שמוליק גרוסמן

קודם לכן, הציג אחד מיוזמי הצעת החוק, ח"כ איתן גנזבורג (כחול-לבן): "החקיקה הזו נובעת מהצורך הדחוף להקים ממשלה ולהפעיל את הכנסת. זאת, אחרי תקופה כל-כך ארוכה של משבר חוקתי ופוליטי ולזה נוסף משבר הקורונה. שתי כנסות שלא כוננו ממשלה וגם התפשטות נגיף קורונה, אנחנו חושבים שיש חשיבות לכונן ממשלה כמה שיותר מהר. אנחנו נמצאים בסד זמנים מאוד קצר בשל הסיטואציה הפוליטית אליה נקלענו ולכן מבקשים שהכנסת תדון בה כמה שיותר מהר על-מנת שנכונן ממשלה שתשרת את הציבור כמה שיותר מהר ותתמודד עם המשבר הכלכלי-בריאותי ופוליטי. כיום, אנחנו נסמכים על ממשלת מעבר. הגיעה העת לקבל את הכרעת הבוחר שקבע שזוהי הכנסת, זה הרכבה וזו הממשלה צריכה לקום. הצעת החוק הזו בתמיכת מעל 70 חברי כנסת וראוי לדון בה בכנסת בצורה מהירה ויעילה. על-כן אנחנו מבקשים פטור מחובת הנחה, על-מנת שתחיל לדון בה כבר כהיום".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
צילום: דוברות הכנסת, שמוליק גרוסמן
צילום: דוברות הכנסת, שמוליק גרוסמן
Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

2 תגובות

  1. יאיר לפיד צודק במיליון אחוז. ממשלה של חזירים… עסקים פה נופלים והם מקימים פה את ממשלת הג'ובים .. דרך אגב גם על הגב שלך… תתכונן להעלאת מסים… מישהו אמור לממן לבני גנץ את הלשכה בבית והשיירה הנוספת ☺

Back to top button