דעה: לבודד את קבוצות הסיכון מהחולים ולאפשר את פעילות המשק

אני דותן גבאי מייסד ועורך אתר החדשות MivzakLive. חשוב לי להדגיש בפתח הדברים כי אין לי ידע רפואי מקצועי, אך בשלב זה של התפשטות נגיף הקורונה ברור שניהול ואסטרטגיה נכונה היא המפתח לפתרון ההתפשטות עצמה. כמובן שלפתרון המחלה יש צורך בתרופה המתאימה וכאן נכנס הפן הרפואי שאליו כאמור לא אכנס.

על פי הנתונים המתרבים ומומחים בעולם שמסבירים על נגיף הקורונה כולנו כבר יודעים כמה דברים ברורים – הנגיף מדבק מאוד ומתפשט במהירות, הוא פוגע בעיקר בשכבות הגיל המבוגר 65+ ובכאלה הסובלים ממחלות רקע כמו: מחלות לב וכלי דם, סוכרת, מחלקת ריאות כרונית, לחץ דם גבוה וחולי סרטן. אין זה אומר שצעירים יותר אינם נדבקים בנגיף, אך מסתבר שרובם (מדגיש רובם כי היו צעירים בעולם שנפטרו), יוצאים מזה די בקלות ויש כאלה שאפילו לא מפתחים תסמינים.

מדינת ישראל יודעת בדיוק כמה אזרחים נמצאים בקבוצות הסיכון. מבדיקה שביצעתי בחיפוש פשוט באינטרנט גיליתי שבני 65 ומעלה הם בערך 10% מכלל האוכלוסייה, זה אומר שאם יש במדינת ישראל 9 מיליון בני אדם, כלומר 900 אלף הם בגילאי 65+.

המדינה צריכה לקחת את קבוצת הסיכון הזו, לבצע בדיקה וחלוקת טיפול על פי הפילוג הבא:

• אלה הנמצאים בבתי אבות או במוסדות סיעודיים – נשארים שם בבידוד מלא אחד מהשני ולמוסדות אלה מכניסים צוותים רפואיים ומספקים כמות מכונות הנשמה למקרה הצורך. (מיותר לציין כי אין ביקורים בכלל של בני משפחה – סגר מלא)

• זוגות הנמצאים לבד בביתם (ללא בני משפחה נוספים) – נשארים בבתיהם בסגר מלא (ללא ביקורים של בני משפחה – למעט במקרים נחוצים כמו הבאת מזון / תרופות וגם זאת כששמים מחוץ לדלת ללא מפגש פיזי אחד עם השני).

• עריריים שנמצאים לבד – מעבירים אותם למלונות.

וזו התוכנית: המדינה צריכה לסגור סכום חודשי קבוע עם כל בית מלון בארץ / מלוניות (נזכיר כי נכון לכרגע כל המלונות מושבתים, כך גם בתי המלון יתנו מחיר טוב וכך גם ימשיכו להתפרנס) שימשיך להפעיל את הצוות שלו כדי לתת מענה למבוגרים העריריים שיגיעו. בנוסף לכל מלון יש להכניס צוות רפואי למקרה הצורך שיהיה זמין בבית החולים 24/7 ומכונות הנשמה. כל אחד מהמבוגרים שמגיע למלון נכנס לחדר לבד – היציאה מהחדר תיעשה בליווי איש צוות ועל פי הנחיות משרד הבריאות – שמירת מרחק 2 מטר אחד מהשני וכן יש לחייב בעת יציאה חבישת מסיכה וכפפות לידיים.

כל אלה עליהם דיברנו עכשיו, הם למעשה מבוגרים בקבוצת הסיכון ושאינם חולים בקורונה.

אלה שנדבקו בנגיף הקורונה יהיו במחלקות האשפוז שהוקמו בבתי החולים בארץ. אך בבתי החולים יהיו אך ורק חולים במצב בינוני ומעלה.

חולים קלים ישהו בבתיהם בסגר מלא לחלוטין. המדינה תפעיל חברות שליחויות שיספקו לחולים שבהסגר – פעמיים ביום מקסימום שירות משלוחים של מזון / תרופות. אם נמצאים בבית עם החולה בני משפחה נוספים, גם הם ישהו עמו בסגר מלא עד להחלמה שלו. (כמובן שהחולה יהיה בחדר מבודד בבית הרחק משאר בני המשפחה על פי ההנחיות כיום).

כל שאר האזרחים במדינה ימשיכו לעבוד ולהניע את המשק. כל מי שיוצא מביתו יהיה מחויב בצו לחבוש מסיכה על פניו וכפפות על הידיים. מי שימצא מחוץ לבית ללא מסיכה או כפפות יחטוף קנס כספי גבוה (3000-5000 ש"ח כמו כיום למי שמפר בידוד). המעסיקים יחויבו לבצע בדיקות חום לכל עובד שמגיע לעבודה. מי שימצא עם חום ישלח לביתו ולא יורשה להיכנס. הוא יכנס לבידוד וימשיך לעקוב, אם הוא מפתח תסמינים יתקשר למד"א וידווח – אם מצבו קל יישאר בבית כפי שהוסבר אם בינוני ומעלה יאושפז בבית החולים.

כמובן שאת בדיקות הקורונה יש להגביר למקסימום ביום וכן את המשך פעילות החיטוי במרחבים הציבוריים על בסיס יומי.

יתכן ויש דברים נוספים שלא נלקחו בחשבון ויש לתת את הדעת עליהם אבל זה לדעתי פתרון שיכול גם לבודד את אלה שנמצאים בסיכון מאלה שחולים ומאלה שלא בקבוצות סיכון ויכולים להמשיך לעבוד ולהניע את המשק. לסיום אדגיש שוב כי מדובר בהצעה בלבד שהינה אך ורק על דעתי. עכשיו, אשמח לדעת את דעתכם, מה אתם חושבים? כיתבו בתגובות.

מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה
מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה
0 0 votes
דרגו את הכתבה
Subscribe
Notify of
guest
26 תגובות
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
אורח
אורח
1 year ago

דווקא נראה יותר שאת לא הבנת כלום. כתוב שכולם יכולים להידבק והוא גם כתב שיש צעירים שמתו, אבל מסתכלים סטטיסטית באחוזים מי יותר נמצא בסיכון – וחד משמעית על פי כל הנתונים מספר המתים בקרב האוכלוסייה המבוגרת 60+ גבוהה באופן ניכר. התוכנית לא מנסה למנוע לגמרי הדבקה אלא להקטין את כמות המתים שעלולים להיות. רוב הצעירים מתחת לגיל 60, שידבקו בנגיף יחלימו ויצאו מזה, יהיה אחוז מאוד בודד ביניהם שעלול להסתבך ולהגיע למצב קשה ואותם יאתרו ויטפלו בהם בבתי החולים. התוכנית מבריקה ולפי שאני מבין גם יכולה לחסוך הרבה כסף למדינה. כרגע גם כל המשק מושבת ואין למדינה הכנסות כתוצאה… Read more »

אורח
אורח
1 year ago

אין כמוך מדויק (להפליא) – יישר כוח !

אורח
אורח
1 year ago

אבל מכיוון שאין לדעת אם זה שמולך חולה או לא/ או אם אתה בעצמך חולה, אז מוטב שכולם ישימו מסיכות.

אורח
אורח
1 year ago

כנראה לא הבנת ,כולם יכולים להדבק אבל האוכלוסיה המבוגרת עם מחלות רקע זה קטלני עבורם ,לכן כולנו בהסגר. הכתבה מטעה והרעיון לגמרי לא טוב

אורח
אורח
1 year ago

העיקר לחשוב על עצמך. מה אתה חושב שאנחנו לא רוצים לחזור לעבוד רק אתה? ומה עם מי שגר עם אבא שלו שהוא מבוגר, ועוזר לו ותומך בו פיזית ורגשית אז ככה יפרידו אותם? וגם ככה כולם הולכים עם מסכות ואנשים נדבקים מה יביאו לכולם מסכות n95 מתקדמות שאי אפשר לנשום איתם יותר משעה?? ומה יעשו בחדרי כושר לפי הטענות שלך (שחצי מהציבור הולך). לא פרקטי בכלל וכמה שאני נגד ביבי בכללי הוא פעל מצוין במקרה הזה רק צריך אפילו להחמיר עם הנהלים. נכון תהיה פגיעה במשק ויורידו תקציבים לצערי הרב

אורח
אורח
1 year ago

מציון כל מילה פנינה, יהלום, נראה לי שאתה יוכל להיות סגן ראש ממשלה ,אתה נראה בן אדם מאוד מוכשר, וראש על הכתפיים…. שירבו אנשים כמוך המדינה היתה נראת אחרת מישהוא כתב שצריך קודם לסגור את החרדים שלא שומעים להנחיות
ומה אם החילונים שבילו כל השבת בחופי הים וכל הפארקים בארץ …. אז בבקשה לסגור את הפה ולפתוח את הראש (השכל)

אורח
אורח
1 year ago

לפני שתסגרו את המבוגרים סגרו את השכונות החרדיות שלא נשמעות כלל להנחיות.את כל אלו שהחזרת במטוסים מכל העולם על חשבוננו.ועוד רבים. אוכלוסיית המבוגרים דואגים להישמר ולא להדביק או להידבק .כל השנה אנחנו שקופים רק חסר שתשלחו אותנו למות על הקרח.

אורח
אורח
1 year ago

צודק בהחלט!!!!

אורח
אורח
1 year ago

אני טוענת כך כבר עוד מהמבודד הראשון. אבל אף אחד לא מקשיב.. שלחתי גם לחבריי בווצפ.. ואין תגובה, כאילו אני ההזויה פה. בכל אופן, אמרתי שיש לאפשר לאנשים בסיכון להישאר בבתיהם. בתי המלון סגורים אז להישתמש בהם ולאפשר פעולת משק רגילה. מה גם, שאולי מנסים למנוע נגיף בריאותי אך אין לדעת לאילו מחוזות נגרר.. פשיעה, אלימות (גם בתוך המשפחה- הגיוני לחלוטין) רצח. כמובן מה שיוביל לכל זה זו האבטלה. כשלוקחים לא שים את היכולת לפרנס את עצמם ואת משפחתם, זה הנגיף האמיתי. אנשים בסיכון יקבלו קצבה ונקווה שהקורונה תעלם כשם שבאה.. (או בא). בתור עצמאית, לא סומכת על ביטוח לאומי… Read more »

אורח
אורח
1 year ago

כון מאוד צריך להמשיך להתפרנס

אורח
אורח
1 year ago

רעיון מעולה!! הלוואי ומישהו ממקבלי ההחלטות יקרא את הכתבה הסאת ויקבל קצת שכל.

אורח
אורח
1 year ago

בהחלט הגיוני

אורח
אורח
1 year ago

צודק. רעיון טוב

אורח
אורח
1 year ago

בסיס הרעיון לא רע.
בל נשכח רק, שההגנה על בני ה65+ תהיה חייבת לכלול גם את כל אלו שבקבוצת הסיכון, עם מחלות הרקע למיניהן ( – מה שאומר, שמדובר במספרים הרבה יותר גבוהים…).
יש כשל מסויים, לדעתי, בכך, שאתה יוצא מתוך ההנחה, שהמסיכות והכפפות אכן מגינות בצורה מספקת ועל כן ימנעו הדבקה.
ממה שפורסם, הבנתי שהמסיכות אמורות להיות על החולים כדי למנוע מהם להדביק.
בעצם, לפי הכתוב, המגע עצמו עם המסיכות יותר עלול להדביק את המשתמשים מאשר להגן עליהם…

אורח
אורח
1 year ago

נשמע טוב.
יש עוד קבוצות:
ערירים שלא מוכנים לעזוב את הבית
ילדים צעירים שגרים עם הורים מבוגרים
אחר…אולי.

אורח
אורח
1 year ago

אני בגיל 74 אני חולה בסכרת וגם בכלי דם לפי הוראת רופא אני צריך ללכת 40 דקות לפחות יש לידי פארק האם אני יכול לצאת על מנת להניע את הרגלים ולעשות התעמלות יחד עם המלטה שלי

אורח
אורח
1 year ago

נשמע הגיוני לחלוטין. איך לא חשבו על זה קודם, כל המדינות, המנהיגים וכו?

אורח
אורח
1 year ago

צעירים מתחת 65 עם מחלות רקע או כאלה שלא יודעים על מחלת רקע או כאלה מעשנים…

אורח
אורח
1 year ago

אני שוטף לדעה שלך נראה לי מצויין

אורח
אורח
1 year ago

כל מילה בסלע!!!וכל המוסיף גורע

אורח
אורח
1 year ago

נשמע מעניין מאד

אורח
אורח
1 year ago

נשמע טוב. אולי זה יעשה סדר ונוכל להשתלט על המגיפה.

אורח
אורח
1 year ago

הצעה טובה

אורח
אורח
1 year ago

נשמע טוב. אבל אין לי מושג. אני רק יודעת שהסגר שיש עכשיו לא עובד ומפחדת שנהיה כמו באיטליה..

אורח
אורח
1 year ago

התייחסתי לזה ולא את הילדים והצעירים אני מבודד אלא את אלה שבקבוצות הסיכון שעלולים לחטוף קשה את המחלה או למות. אם הוצאנו את קבוצות הסיכון אז הסיכוי שיהיו חולים קשים פוחת באופן משמעותי. כמו שציינתי אם ילד הדביק ילד אחר סיכוי גבוה מאוד שהמחלה תהיה קלה ביותר.

אורח
אורח
1 year ago

ילדים וצעירים עפ משרד הבריאות יכולים להיות נשאים להדבקה אז איך בודדת אותם מהאוכלוסיה שתידבק
עי מדחום שלא בהכרח מראה שיש מחלה אבל עדיין אותו ילד סלש צעיר הוא עם נגיף ללא תסמינים …

אתם מוזמנים לשלוח לנו מידע חדשותי וליצור איתנו קשר בכל נושא ועניין.

המייל האדום - שליחת הודעה מידית


* יש לציין כי אמינות הדיווח תיבדק ותפורסם באתר ע"פ שיקול דעתו של עורך אתר החדשות.
* נדגיש כי בצירוף תמונה אנו מסירים כל אחריות בגין הפרת זכויות יוצרים ואחריות זו תהיה מוטלת על השולח. שליחת תמונה ללא קרדיט צילום לא תפורסם באתר. אם אין ברצונכם לציין קרדיט אנא כתבו "ללא קרדיט".

לשליחת תמונות נוספות בוואטסאפהמייל האדום

תודה רבה וגלישה נעימה
צוות חדשות MivzakLive

להוספת נגן תחנות הרדיו לאתרך הדבק קוד זה


למעבר לערוץ החירום -לחצו כאן

26
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
אפשר התראות    מסכים לא תודה