''אלוף הפיקוד פדן - חזור בך, תפקיד הצבא להילחם במחבלים''


"אלוף הפיקוד פדן – חזור בך, תפקיד הצבא להילחם במחבלים"

נריה זארוג קיבל לאחרונה שימוע לצו מנהלי המרחיק אותו מביתו. אשתו מרים מספרת על הסיבה לצו לדעתה, על החיים בגבעה וקוראת לאלוף פיקוד נדב פדן שלא לחתום על הצו.

מרים זארוג (21), בעלה נריה ו-2 ילדיהם גרים בגבעת קומי אורי הסמוכה ליישוב יצהר שבשומרון. מרים מטפלת הוליסטית ומגדלת את הילדים בחינוך ביתי, נריה לומד בכולל שנמצא במקום ורועה את עדר העיזים של המשפחה. לאחרונה קיבל נריה שימוע לצו מנהלי האוסר עליו לשהות ברחבי השומרון ובנימין וכן אוסר עליו ליצור קשר עם 16 מחבריו.

מרים אשתו מספרת מה היא סיבת הצו לדעתה, ופונה לאלוף פיקוד בדרישה למנוע את מתן הצו 'המיותר והמתנכל' לדבריה "הגענו ל'קומי אורי' לפני למעלה משנתיים, בשביל ליישב את הארץ, בתקופה כאן הספיקו להרוס לנו את הבית ולנסות להכניע אותנו בכל מיני דרכים. הצו הזה הוא ממש התנכלות, זה פשוט להיטפל למי שקל להיטפל אליו, במקום לטפל בסכנה האמיתית ולשמור על האזרחים, מביאים לנו צווים מנהליים חסרי כל הסבר ושוללים מאיתנו את החופש, מנתקים אותנו מהבית, החברים וממקומות העבודה. זו פשוט התנכלות בשם חוק מימי הבריטים" אומרת מרים.

צילום: אברהם שפירא

את עדר העיזים של המשפחה הם רכשו לפני מספר חודשים ונריה רועה את העדר בסביבות הגבעה "את העדר הבאנו כדי לפתח את הגבעה ולשמור על השטח שהוא אדמות של היישוב. דווקא מאז שהגיע העדר והתחלנו לצאת למרעה, הפלישות לשטחי היישוב ואירועי חיכוך עם הערבים מהכפר הסמוך ירדו משמעותית, כאשר הערבים רואים שיש בעל בית לשטחי היישוב, ושיש נוכחות קבועה, הם פחות מתנכלים, וממילא זה מרגיע את האזור." מספרת מרים.

"בוקר אחד, אני הייתי בבית עם הילדים, לא הרגשתי טוב, באו פתאום חיילים לנריה, שהיה במרעה במקום הקבוע לאחר שפג תוקף של אחד מצווי ה'שטח צבאי סגור' על המקום. באו אליו 'בהוראת מח"ט אם אתה לא זז עכשיו אתה עצור' כשביקש צו, השאירו אותו במקום שעתיים עד שהמציאו צו לאחר מכן התברר כלא חוקי. בינתיים העיזים ברחו והיה צריך למצוא דרך לאסוף אותם לפני שערבים יגנבו" מספרת מרים, ומוסיפה כי "ואכן לאחר בירור עם המח"ט מסתבר כי גם הוא לא נתן שום הוראה כזאת…"

צילום: אברהם שפירא

"ההרגשה שמישהו מהגורמים הביטחוניים באזור החליט להתנכל אלינו ואני לא אומרת את זה סתם. אני מדברת על צווים פתאומיים של 'שטח צבאי סגור' בלי שום הסבר וסילוק מיידי מהמקום בלי זמן התרעה כמצווה בחוק, על עיכוב לחקירה בלי אישור ועוד." מספרת מרים.

עוד מספרת מרים על פעם אחרת שהובילו את נריה בעלה לחקירה באריאל, ועוד לפני שהתחילה החקירה, ודיבר סתם עם החוקר, הבין החוקר כי אין סיבה אמיתית לחקירה, ובאמת הוא שוחרר במקום בלי כלום. ולאחר מספר סיפורים כאלו, מגיע הצו. "לפני כ-3 שבועות זימנו את נריה לחקירה בימ"ר ש"י (יחידה מרכזית יהודה ושומרון) במעלה אדומים והביאו לו שם את השימוע לצו המנהלי, הכולל הרחקה מבנימין ושומרון לשלושה חודשים ואיסור יצירת קשר עם 16 חברים, חתום על ידי אלוף פיקוד מרכז, נדב פדן".

צילום: אברהם שפירא

מרים מספרת כי לדעתה סיבת הצו היא פשוטה, המאמץ שנוקטים אנשי הגבעה על מנת ליישב את אדמת ארץ ישראל לא מוצא חן בעיני אנשים מהדרג הביטחוני. "הכל כאן נעשה בשביל ארץ ישראל ומתוך אמונה בחשיבות המצווה הזאת, ובמיוחד עכשיו. כל הבלגן מסביבנו זה פשוט כי נטפלים לעניין ארץ ישראל. נתפסים דווקא לתושבי הגבעה כי מפחדים להתעסק עם הערבים ובמקום זה מנסים לגרש אותנו מהבית" אומרת מרים.

את הראיון מסיימת מרים בפניה לאלוף פיקוד מרכז, נדב פדן, שאחראי לכל המסופר ולצו המנהלי שנתינתו חתומה בידיו "אני קוראת לאלוף הפיקוד פדן חזור בך מהכוונה להוציא לנריה את הצו. תפסיקו עם מגמת ההרס וההתנכלות לתושבים שמגיעים לשמור על הארץ, תפקיד הצבא להילחם במחבלים ואויבים ולטפל בטרור האמיתי."


מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה
0 0 votes
דרגו את הכתבה
Subscribe
Notify of
guest
16 תגובות
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
אורח
אורח
2 years ago

יוהן אתה איש דפוק במוח. איך אתה רוצה לישב את הארץ. אם אתה רוצה לזרוק יהודים כמוך אבל דעתם אחרת משלך. ואל תשכח השמאלנים הקימו את התיישבות ביהודה ושומרון ולא הימניים. שבת שלום וחג שמח

אורח
אורח
2 years ago

האנשים האלה אחים שלנו דיי לרחם על הערבים אם הם היו יכולים היו שחוטים את כול היהודים אחד אחד וזאת כל האמת

אורח
אורח
2 years ago

קצת הזוי שההחלטה הזאת צריכה להיות בידיים של אנשי צבא. האנשים האלה מעולם לא יצאו לחיים האמיתיים מחוץ למסגרת. מה כבר היכולת שיפוט שלהם

אורח
אורח
2 years ago

לתפס גבעה..קידמה .אחרי זה יפנו בודאים

אורח
אורח
2 years ago

גם אני רוצה כמוך

אורח
אורח
2 years ago

כל..ערבים בודאים.אז גם אני רץ על זה

אורח
אורח
2 years ago

כמה יותר גבעות.יותר טוב

אורח
אורח
2 years ago

אהוב עם ישראל.

אורח
אורח
2 years ago

אתם גיבורים.מתיישבים אמיצים(קיבוצנקים)
תמשיכו לישב את ארץ ישראל ובתנופה
אוהבים אתכם.והאלוף והמח"ט .שיחפשו ערבים להתנכל להם.

אורח
אורח
2 years ago

עוד משפחה הזוייה, צריך לפנות אותם כמה שיותר מהר.

אורח
אורח
Reply to  אורח
2 years ago

בזכות "הזויים" כמוהם לפלסטינים עדיין אין מדינה.

אורח
אורח
Reply to  אורח
2 years ago

ממש, הם רק מקשים על הצבא ועל המדינה שכל הזמן צריך להתעסק איתם. כל מג'נון משיחי עולה על גבעה ואז צריך לשלוח מילואימניקים לשמור, להשקיע בתשתית וזה ים של זמן וכסף.

אורח
אורח
Reply to  אורח
2 years ago

ביגלל אנשים כמוך ושכמותך אנחנו צריכים ליכוד חזק עים ימין חזק.כדי למגר את כל השמאלניים עוכרי ישראל והבגץ שהם למען הערבים ולא למען יהודים וישראל.לכן חייבים בחירות.למגר ולהוקיע אותם זה הזמן וזה מה שהעם רוצה לישמוע שיקרה.הלוואי…….

אורח
אורח
2 years ago

מספיק להיתנכל לחברה היקרים האלה…
דיייייי

אורח
אורח
Reply to  אורח
2 years ago

באמת יקרים, עולים המון כסף למדינה! כל אחד חצי משוגע תופס לעצמו גבעה?

אורח
אורח
Reply to  אורח
2 years ago

בזכות משוגעים כמוהם הקמנו מדינהכרטיס ביקור דיגיטלי
16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
צילום: pixabay

כשהחברים שלכם יספרו לכם על ההטבה שהם קיבלו מאיתנו, אל תהיו מופתעים

הצטרפו עכשיו לרשימת המנויים שלנו

בחינם

אל תפספסו את ההזדמנות

* בלחיצה על "הצטרפות" אני מאשר/ת קבלת הודעות מחדשות מבזק לייב

דילוג לתוכן