חדשות הארץמבזקים

נתניהו מגיב להקלטות: "באתם לקלל ויצאתם מברכים"

ספי עובדיה, הכתב הפוליטי של חדשות 13 חשף הערב (שני) במהדורת החדשות המרכזית הקלטות משיחת טלפון בין ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר התקשורת לשעבר איוב קרא ואדם נוסף שהוצג כבכיר בליכוד וקולו עוות.

בהקלטות ניתן לשמוע את ראש הממשלה נתניהו מקיים עם השניים התייעצויות סביב תחום התקשורת וניסיונותיו להתערב בפיקוח על ערוצי הטלוויזיה כשהוא פועל למנוע את סגירת ערוץ 20 ומבקש לבטל את מועצת הכבלים והלוויין

מטעמו של נתניהו נמסר בתגובה להקלטות שנחשפו בחדשות 13: "כבר שנים שראש הממשלה נתניהו מוביל מדיניות מוצהרת לעידוד וגיוון בתקשורת באופן שיאפשר ייצוג הולם ויביא לידי ביטוי את קשת הדעות בציבור הישראלי. נחישותו של ראש הממשלה לבצע שינויים ולשבור את מונופול הדעות של השמאל בתקשורת הפכה אותו ואת משפחתו ליעד להתקפות משולחות רסן. איזו חשיפה, ממש פוליצר".

"תודה לכם על שהצגתם שראש הממשלה נתניהו נלחם כמו אריה כדי להציל את ערוץ 20, כבשת הרש של הימין בתקשורת המשודרת, מול השמאל שניסה לסגור אותו כפי שניסה להשתיק את 'ישראל היום' וערוץ 7. כל פעולותיו של ראש הממשלה תואמות לחלוטין את הנחיות היועמ״ש לאחר שעזב את תפקידו כשר התקשורת. כך כתב היועמ״ש: 'נתניהו רשאי לעסוק בעניינים הנוגעים למשרדי הממשלה השונים והעובדה שהוא אינו מכהן עוד כשר התקשורת אינה שוללת עוד את מעורבותו בתחום התקשורת בכובעו כראש הממשלה'. כלומר לראש הממשלה היה מותר לחלוטין לעסוק בפעולות אותן הצגתם, כפי שנלחם כל חייו למען גיוון הדעות בשוק התקשורת – חטא בל יסולח בעיני מתנגדיו. ההגבלות היחידות שהוטלו על ראש הממשלה הינן ביחס לאלוביץ׳ ובזק – תחום שבו ראש הממשלה לא עסק לאחר הנחיית היועמ״ש. באתם לקלל ויצאתם מברכים".

ארכיון. צילום: אתר הכנסת

השר איוב קרא התייחס אף הוא לפרסום ואמר: "הכתבה שפרסם היום ערוץ 13 ע"י הכתב ספי עובדיה מעשה נבזי וחמור הגורם לפגיעה מכוונת באמנותי ובדרכי. מעצם ההאזנה על קווי הטלפון שלי ושל רוה"מ נודף ריח רע ומגמתי לפגוע בי בראש הממשלה בליכוד ובשלטון המחנה הלאומי ואת זה לא ארשה."

עוד הוסיף כי "אם לא יובהר מיד כיצד הודלפו הציטוטים לתקשורת אפנה למשטרת ישראל לפתוח בחקירה פלילית לגלות את המדליף מכיוון שזו חלק מפגיעה בפרטיות האסורה על פי חוק. עשיתי את תפקידי בצורה הישרה הנכונה ההגונה והמכובדת ביותר, לא אתן לפגוע על חשבוני ברוה"מ הטוב ביותר שהיה ל גם אם ישנה מחלוקת ביננו. בעקבות הכתבה הזו אתייצב כמו בימי הטובים לעזור לליכוד ולרוה"מ לנצח את הבחירות ואנחנו ננצח בע"ה."

Back to top button