חדשות הארץמבזקים

משרד התיירות ישקיע מיליוני ש"ח בהסבת משרדים בת"א לבתי מלון

על רקע הגידול המתמשך במספר התיירים המבקרים בישראל, יוזם משרד התיירות כנס הסבות משרדים בתל אביב-יפו למלונות. באמצעות מענקים ממשרד התיירות, בסכום של 25 מיליון ש"ח, יוסבו מבני משרדים לשימוש מלונאי.

שר התיירות יריב לוין אמר כי "התיירות היא אחד מענפי ההכנסה העיקריים של מדינת ישראל. כדי להמשיך להגדיל את התיירות הנכנסת ולענות על הביקושים הרבים, משרד התיירות נדרש למצוא פתרונות חדשניים כמו כנס ההסבות שנועד להגדיל את היצע החדרים בתל אביב ולאפשר ליזמים כניסה מהירה וחלקה לענף התיירות המתפתח בישראל".

הכנס בהובלת מנכ"ל משרד התיירות אמיר הלוי שיערך לראשונה, בעקבות נוהל חדש שיצר המשרד בכל הנוגע למענקי הסבה בתל אביב-יפו, יחבר בין בעלי נכסים לבין יזמי מלונאות ובין גופי מימון ומשקיעים.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

יזמי המלונות יקבלו מענקים ממשרד התיירות בשיעור 10% מגובה השקעתם, וכן ליווי ממשרד התיירות ומעיריית תל אביב-יפו.

הנכסים הפוטנציאליים הם בנייני משרדים קיימים (או חלקים מבניינים), כשהתנאים הנדרשים הם: תכנית בתוקף למלונאות או היתר לשימוש חורג; היזם הוא הבעלים של הבניין או שיש לו הסכם מכר או שכירות ארוכה; ליזם יכולת פיננסית להוציא את הפרויקט לפועל ולהעמיד הון עצמי; מכתב המלצה מבנק ועוד. על ההסבה להתאים לתקני משרד התיירות, במטרה להבטיח מתקן שישמש תיירים בלבד ברמה נאותה.

מתחילת השנה הוגשו לאגף השקעות במשרד התיירות 17 בקשות להסבת מבנים למלונות, מלוניות ואכסניות, המגלמות פוטנציאל לכ-1,384 חדרים. במשרד צופים עליה במספר החדרים שייבנו בעקבות הכנס.

שנת 2018 הייתה שנת שיא כל הזמנים בתנועת התיירות לישראל עם למעלה מ-4.1 מיליון תיירים – גידול של 14% ביחס לשנת 2017. על פי כל התחזיות, שנת 2019 צפויה להמשיך את המגמה.

צילום: חדשות MivzakLive

Back to top button