מבזקיםפוליטי / מדיני

שקד בניל"י: "שינינו את השיח מפינוי והקפאה לשיח של הסדרה"

שרת המשפטים איילת שקד סיירה היום (שני) יחד עם ראש מועצת מטה בנימין, ישראל גנץ, ביישוב ניל"י שבבנימין. הסיור התקיים בעקבות חרב "הקו הכחול" שהונחה לפתח עשרות משפחות, במסגרתו הן עמדו בפני חוסר ודאות נוכח העובדה שהן הוצאו מחוץ ל"קו הכחול".

שקד סיפרה לתושבים כי לפני מספר שבועות פורסמה חוות דעת משפטית "תקנת השוק" של היועץ המשפטי לממשלה לממשלה אביחי מנדלבליט. חוות הדעת שהופצה לאחר עבודה מאומצת של השרה במשרד, הכשירה למעשה כ 2,000 בתים ביהודה ושומרון ומנעה את הסכנה בפינויים, באמצעות עתירות לבג"ץ של ארגוני שמאל קיצוני.

התושבים סיפרו לשקד כי הם גילו את הימצאותם מחוץ לקו הכחול ובסכנת פינוי רק בינואר 2016, אחרי שקיבלו את המפתח לביתם ורכישת הבית הפכה למעשה בלתי הפיך. "מוסדות המדינה ידעו ולא שיקפו את הבעיה", טענו התושבים.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
שרת המשפטים איילת שקד ביישוב ניל"י שבבנימין

השרה שקד הבהירה לתושבים כי, "בארבע השנים האחרונות שינינו את השיח: משיח של פינוי והקפאה עברנו לשיח של הסדרה. ארגוני השמאל הקיצוני יודעים כבר שעל כל בית ביו"ש שהם מבקשים לפנות באמצעות בג"ץ, מדינת ישראל תכשיר שכונה שלמה.

כדי להצליח במימוש האידיאולוגיה החשובה הזאת ובהזזת המערכות, צריך שיהיו שרים שמחויבים לעניין ואיכפת להם. אני מאמינה שאם בנט יהיה שר הביטחון הוא יוכל להזיז את המערכות לכיוון נכון. כך אני הצלחתי במשרד המשפטים.

לצערי עד תחילת כהונתי כשרת המשפטים, ממשלות ישראל, כולל ממשלות הימין האחרונות, נתנו תשובות בעייתיות לבג"ץ שהובילו לפינוי ישובים כדוגמת עמונה ונתיב האבות. אין כל סיבה לא להכשיר את מאות הבתים שנרכשו בתום לב. שמתי לעצמי מטרה שעד תום הקדנציה נסיר את חרב הפינוי מעליכם ושתוכלו גם לבצע עסקאות בבתים. היום כל רוכש שיגיע יידע שאין כל הבדל בין הבתים ביישוב – כולם הוכשרו".

ראש מועצת מטה בנימין ישראל גנץ אמר: "העבודה שבוצעה במשרד המשפטים חשובה. אי אפשר לבצע עבודה יותר טובה ויותר נכונה. אנחנו צריכים לומר תודה על העבודה שהשרה שקד עשתה למען ההתיישבות ביהודה ושומרון".

Back to top button