חדשות הארץמבזקים

לזכור ולא לשכוח: משלחת קק"ל סיירה היום במחנה ההשמדה מיידנק

משלחת קק"ל יצאה אתמול (שני) לפולין למסע במחנות ההשמדה שיסתיים ביום חמישי כשהמשלחת תצעד ב"מצעד החיים" המתקיים זו השנה ה-30.

המצעד יציין את שנת ה-70 למדינת ישראל, והשנה לראשונה תוביל את המצעד משלחת קרן קימת לישראל בראשות יו״ר קק״ל דניאל עטר, זוכה פרס ישראל לספרות, דוד גרוסמן וחברי הכנסת שרן השכל, איציק שמולי, מרב בן ארי, מיכאל מיכאלי, חיים ילין, ישראל אייכלר, איילת נחמיאס-ורבין ואיתן ברושי. עוד בין חברי המשלחת: יו"ר מרכז המועצות האזוריות אמיר ריטוב, מזכ"ל תנועת המושבים מאיר צור, מזכ"ל התנועה הקיבוצית ניר מאיר, מנכ"ל מועצת המכינות הקדם צבאיות דני זמיר וראש מועצה אזורית אשכול גדי ירקוני.

היום (שלישי) סיירה המשלחת במחנה ההשמדה מיידנק. ראש המועצה האזורית גליל עליון, גיורא זלץ, בן לאב ניצול שואה מגרמניה, אמר: "בעולם החדש מדברים אחד עם השני דרך טלפון חכם מכל קצוות תבל, מייצרים מוצרים במדפסת תלת מימד, מקימים התיישבות בחלל, יוצרים כבשה באופן מלאכותי, ובאותו הזמן אנו עדים למראות קשים של רצח עם, של התעמרות החזקים בחלשים רק משום שהם יכולים. העולם רואה, מבין, יודע ולא נוקף אצבע. אנחנו חייבים לדרוש מעצמנו תשובה איך זה שגם בימים אלה מאות אלפי אנשים נרצחים, נאנסים, מגורשים מביתם, וכולנו עומדים מהצד ולא נוקטים צעד לעצור אותם". ראש המועצה האזורית אשכול גדי ירקוני הניח זר לזכר הנרצחים.

קראו גם:  פעוטה בת שנתיים טבעה בבריכה פרטית בבית בקדימה-צורן, מצבה בינוני

דליה היבנר, חברת האספה הכללית של קק"ל סיפרה כי: "במשך שנים רבות הוריי סירבו לספר את מה שקרה להם במחנות ההשמדה, אבל התנהגותם חשפה את הכל. אסור היה להשאיר אוכל בצלחת, אסור היה לקלוף תפוחי אדמה, מי שהיה מסיים את הלחם מהשולחן היה חייב לסיים גם את כל הפירורים. כל צעד שלנו פה הוא בעבורם ולזכרם"

קק"ל פועלת לחיזוק החינוך הציוני והיהודי בקרב הדור הצעיר ורואה במצעד החיים כלי חשוב להנחיל ערכים של סובלנות, קבלת האחר ומאבק באנטישמיות ובגזענות. רק לאחרונה נרצחה באכזריות מירי קנול, אשתו של אדוארד קנול, שהיה נשיא קק"ל צרפת וקיבלנו תזכורת כואבת שהאנטישמיות עדיין חיה ובועטת ועד כמה ״מצעד החיים" עדיין הכרחי וחשוב.

קראו גם:  מת מפצעיו מחבל בן 16 שיידה אבנים לעבר כלי רכב ישראלים, סמוך לרמאללה
צילום אבי חיון עבור קרן קימת לישראל

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן