חדשות הארץמבזקים

הונחה אבן-פינה להקמת בית-קהילה חדש ליוצאי אתיופיה בקריית-חיים

בטקס מרגש שנערך ביום ראשון האחרון בקריית-חיים הניחו ראש עיריית חיפה, יונה יהב וראשי קהילת יוצאי אתיופיה בקריית-חיים אבן- פינה להקמת בית-קהילה חדש עבור בני הקהילה.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

המבנה החדש, אשר עתיד לשמש בעוד כחצי שנה את יוצאי אתיופיה המתגוררים בקריית-חיים ובקריית-שמואל, יוקם ע"י העירייה בעלות של כ – 2 מיליון ₪. המבנה, אשר ישתרע על שטח כולל של כ 350 מ"ר, יכלול אולם כנסים, חצר התכנסות, מטבח תעשייתי וחדר קבלת קהל. בית הקהילה ישמש את בני העדה, בין היתר, לקיום אירועים קהילתיים ותרבותיים, הצגות, הופעות, סדנאות העצמת פעילים, קבוצות נשים, סדנאות בריאות, אולפן וכן לאירועים חברתיים, כגון שבת חתן ובר-מצוות. כמו כן, יתקיימו במקום סדנאות לשימור המאפיינים התרבותיים, ולמתן כלים להשתלבות מיטבית עבור האוכלוסייה הבוגרת.

בטקס שנערך אתמול השתתפו עשרות מבני יוצאי אתיופיה, בהם נציגי הקהילה בקריית-חיים, שהודו לראש העיר על החשיבות אותה מייחסת עיריית חיפה לקליטת יוצאי אתיופיה, ולרגישות אותה היא מגלה כלפי חברי הקהילה וצרכיהם.

בית הקהילה החדש הינו בית הקהילה השלישי, שעל הקמתם הנחה ראש העיר יונה יהב עבור יוצאי אתיופיה תושבי העיר חיפה, בעלות כוללת משוערת של כ – 7 מיליון ₪. המבנה הראשון הוקם ופועל ברחוב נווה גנים עבור תושבי שכונות מזרח חיפה, המבנה השני נחנך לפני כשנתיים בקרית שפרינצק והשלישי יוקם, כאמור, בקריית-חיים.

בתי הקהילה בחיפה מהווים חלק מפעילות תוכנית "שילובים", אשר הוקמה ביוזמה משותפת של האגף להעצמה חינוכית של עיריית חיפה ושותפות "חיפה-בוסטון", הפועלת לקליטה ולשילוב יוצאי אתיופיה בקהילה. בתוכנית 23 עובדים אקדמאיים יוצאי הקהילה, הפועלים ב-5 תחומים עיקריים: חינוך, תעסוקה, העצמת קהילה ומשפחה, בריאות ורגישות רב תרבותית.

בחיפה מתגוררים כיום כ-1,400 משפחות יוצאי הקהילה, מהם כ-500 משפחות המתגוררות בקריית-חיים ובקריית-שמואל, אותם ישמש בית הקהילה החדש.

עיריית חיפה הינה הרשות היחידה בארץ שלקחה אחריות על קליטת יוצאי אתיופיה. מאז הקמת התוכנית לפני כ- 10 שנים גדל מספר המועסקים מקרב חברי הקהילה מ-40% בשנת 2005 ל- 81% ומספר הזכאים לתעודת בגרות עלה מ-34% בשנת 2005 לכ-70% כיום.

ראש העיר, יונה יהב: "את יהדות אתיופיה והתרבות המופלאה של יהדות זו הכרתי כבר בשנות ה-70 במסגרת פעילותי כיו"ר אגודת הסטודנטים היהודית העולמית, הרבה לפני עליית יהודי אתיופיה לארץ. זכיתי להכיר את התרבות העשירה ואת המסורת הנפלאה של יהדות מיוחדת זו. כאשר נבחרתי לתפקיד ראש העיר, החלטתי כי קליטת יוצאי אתיופיה בחיפה תהיה הטובה ביותר, וכך אנו פועלים מאז בשיתוף עם חברי הקהילה ומנהיגיה לשימור התרבות האתיופית והבטחה לקליטה מיטבית של חבריה".

צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

הצטרפו עכשיו לנטו - הרשת החברתית של ישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!