חדשות הארץמבזקיםפוליטי / מדיני

נתניהו: ישראל מסייעת למדינות רבות במלחמה בטרור של דאע”ש

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (שני) עם שר החוץ של גרמניה הייקו מאס בלשכתו בירושלים. במהלך הפגישה אמר נתניהו לשר החוץ הגרמני, “אתה מגיע לכאן כידיד מתוך ידידות גדולה. לא רק ידידות במובן המסורתי של הידידות, בין גרמניה לישראל, שאותה שימרו ממשלות בזו אחר זו, כולל ממשלתה של אנגלה מרקל. אלא שמעתי את ההתבטאויות שלך, הן מעוררות השראה ונוגעות ללב. אני נוכח יותר ויותר לדעת שהן נובעות מההיסטוריה האישית שלך, מנקודת המבט שלך ומהאמונות שלך. דברים שאתה אמרת על השואה, על אנטישמיות וגזענות, מרגשים אותנו ומעוררים השראה בקרב רבים. ברוח זו אני מברך אותך.” אמר נתניהו והוסיף “יש לנו נושאים רבים שעליהם נשוחח בשיחה שאותה כבר התחלנו.”

קראו גם:  ניסיון הברחה: אמצעי אמל"ח מאולתרים וטלפונים ניידים אותרו בכלא קציעות

“אנו נמצאים באזור סוער. ישראל היא הדמוקרטיה החופשית היחידה ברדיוס גדול מאוד, ומכיוון שכך, יש לנו ערכים ונושאי עניין משותפים. עניינים אלה משותפים לנו ולרבים באזור – למנוע את החימוש הגרעיני של איראן, לבלום את זרם התוקפנות האיראנית, שהוא כמו צונאמי באזור זה וכמובן להילחם בטרור. כפי שאתה יודע,” אמר נתניהו לשר החוץ הגרמני “ישראל מסייעת למדינות רבות במלחמה בטרור של דאע”ש ושל אחרים, אך אנו מעריכים גם את התרומה של גרמניה לביטחונה של ישראל, ובכך לעתידה של ישראל. שמעתי זאת מאנגלה מרקל וממך ואני רוצה שתדע שאנו מעריכים זאת מאוד. ברוך הבא, ידיד. ברוך בואך לירושלים”. סיכם ראש הממשלה.

קראו גם:  פרויקטור הקורונה: "אולי בשלב מסוים נפסיק לספור את מספר החיסונים - כמו בשפעת"

שר החוץ של גרמניה מאס אמר בפגישה כי הוא מאוד שמח שהגיע לבקר בישראל והוסיף “אני הגעתי הנה בשלב מוקדם מאוד מרגע שלקחתי על עצמי את תפקיד שר החוץ כדי להצביע על החשיבות של הידידות בינינו. אחד הביקורים הראשונים שקיימתי כשהגעתי לארץ, היה ב”יד ושם”. זה היה ביקור מאוד מרגש כגרמני. אני רוצה באמת להבהיר שחשוב לי המאבק בגזענות ובאנטישמיות. בכל מקום בו הייתי התקבלתי בלבביות, אנשים קיבלו אותי עם לב פתוח. אני לא רואה בזה דבר מובן מאליו ואני מרגיש כאילו קיבלתי מתנה שלא מגיעה לי. אנחנו רוצים לפתח את הידידות בין ישראל לגרמניה, ובעיקר לרגל שבעים שנה אנחנו רוצים להעמיק את הקשרים עם החברה האזרחית.”

קראו גם:  שני תושבי כפר יאסיף נעצרו בחשד להחזקת אקדח

“לגבי המטרות אנחנו תמימי דעים. יש אולי שוני לגבי הדרך איך להגיע למטרה זו או אחרת, אבל המקום של גרמניה הוא תמיד לצידה של ישראל ואת זה הבהרתי בכל שיחה. אנחנו ידידים” אמר שר החוץ הגרמני מאס וציין, “וכידידים אנחנו יכולים לחלוק על סוגיה כזאת או אחרת כמו הסכם וינה בסוגיית הגרעין האיראני ושתי מדינות לשני עמים, גם שם אנחנו בדעות שונות, אבל אנחנו בראש ובראשונה ידידים. אנחנו רוצים לשמוע מצד הידידים את החששות והפחדים, ולכן אני הגעתי לכאן”.

צילום – קובי גדעון / לע”מ

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן