חדשות הארץמבזקיםפוליטי / מדיני

שטייניץ נגד כחלון: "שר אוצר לא יכול לחפש פופולריות בכל רגע נתון"

בוועידת 70 שנות כלכלה של The Marker מתח שר האנרגיה ביקורת על שר האוצר. "שר אוצר שמנהיג מפלגה, שצריך למשוך את הקטר בבחירות הקרובות, לא יכול לומר לעצמו, כמוני, לא יכול לוותר על הפופולריות ולקחת סיכונים לגבי הפופולריות", הוסיף שטייניץ

שר האנרגיה, יובל שטייניץ (הליכוד), מתח היום (שני) ביקורת על שר האוצר, משה כחלון. "שר אוצר חייב להיות המבוגר האחראי, האיש שלא מחפש פופולריות בכל רגע נתון", אמר שטייניץ בוועידת 70 שנות כלכלה של The Marker בתל אביב.

צילום: תומר אפלבאום

"שר אוצר שמנהיג מפלגה, שצריך למשוך את הקטר בבחירות הקרובות, לא יכול לומר לעצמו, כמוני, לא יכול לוותר על הפופולריות ולקחת סיכונים לגבי הפופולריות", הוסיף שר האוצר לשעבר. "שר האוצר חייב להיות מסוגל להגיד 'לא' גם לשביתה פופולרית כמו שביתת הרופאים, שנמשכה תשעה חודשים. שר אוצר צריך להיות מסוגל להגיד לעצמו 'אני עלול לצאת, לפחות זמנית, פחות פופולרי' וזה דבר שכל מי שמתמנה לשר אוצר צריך לשקול טוב אם הוא מוכן לעשות מראש את הוויתור הזה ולקחת סיכונים שלא תמיד משתלמים ציבורית, תקשורתית ופוליטית".

קראו גם:  בפעילות נגד עברייני מס ברהט נתפסו 2 ק"ג זהב, רכבי יוקרה והמחאות מהרשות הפלסטינית

שר האוצר לשעבר, אברהם (בייגה) שוחט, דווקא החמיא לכחלון. "אני בסך הכול חושב שהוא בסדר, בעיקר כשבמוצאי שבת הוא אמר און רקורד שהוא לא יישב בממשלה שראש הממשלה מואשם בפלילים".

משה ניסים, שגם הוא שימש כשר אוצר בשנות ה-80', הסכים עם שטייניץ. "שר אוצר אסור לו לחפש פופולריות, מפני ששר אוצר פופולרי יכול לא להצליח. הוא צריך לראות את המשק ולא את הציבור".

צילום: תומר אפלבאום

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן