חדשות הארץמבזקיםצבא וביטחוןרצועת עזה

כתב אישום הוגש נגד 6 נאשמים בגין עבירות ביטחון חמורות

לאחר חקירת שירות הביטחון הכללי והאירוע החמור שסוכל, פרקליטות מחוז דרום הגישה היום (שני) כתב אישום נגד 6 נאשמים כשבהם הנאשם המרכזי, רומן פרנק, אזרח צרפתי שעבד בקונסוליה של צרפת בירושלים.

החקירה החלה לאחר מידע מודיעיני שהתקבל אצל שב"כ בכך שרומן פרנק קשר קשר עם חמשת הנאשמים הנוספים, תושבי הגדה המערבית ומזרח ירושלים. הנאשמים הנוספים העבירו כספים במספר הזדמנויות לרומן, אשר הבריח בתמורה כלי נשק רבים מרצועת עזה לגדר המערבית דרך ישראל, תוך שהוא מנצל את המעמד הקונסולרי שניתן לו, אשר אפשר לו להימנע מבידוק ביטחוני במעבר ארז.

כתב האישום מייחס לנאשמים עבירות נשק, ייבוא, סחר, נשיאה הובלה והחזקת נשק, לרומן פרנק יוחסו בנוסף עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

מכתבי האישום, אשר הוגשו באמצעות עו"ד אירה ויימן קריקון, עולה כי הנאשם, רומן פרנק, הינו אזרח צרפתי כבן 24, אשר עבד כנהג בקונסוליה הכללית של צרפת בירושלים והיה במעמד של "עובד קונסולרי" בקונסוליה.

קראו גם:  אישום: בן 25 מעכו השתתף בלינץ' ביהודי במהלך מבצע "שומר החומות"

במסגרת תפקידו בקונסוליה נהג פרנק ברכב בעל לוחית רישוי קונסולרית והסיע בו את נציגי הקונסוליה מישראל לעזה ובחזרה דרך מעבר ארז. בנוסף, היה ברשותו של פרנק רכב נוסף בעל לוחית רישוי קונסולרית, אשר בו השתמש לצרכיו האישיים, ונהג לנסוע בו מירושלים לרמאללה, דרך מחסום אל ג'יב או מחסום קלנדיה.

לפי נהלי בדיקות במעברי גבול, רכב בעל לוחית רישוי דיפלומטית או קונסולרית, נהנה מהקלות משמעותיות בבדיקה הפיזית בתוך הרכב. פרנק ידע כי הרכבים בהם נהג ייהנו מאותן הקלות במעבר ארז ובמחסום.

מכתבי האישום עולה כי בין פרנק לבין זוהיר, עובד מרכז התרבות הצרפתי בעזה, היתה היכרות על רקע עבודתו של פרנק ונסיעותיו לעזה, ובתקופה זו , במספר הזדמנויות, העביר פרנק לבקשת זוהיר דברי ערך שונים מעזה לישראל, תוך ניצול המעבר החופשי דרך מעבר ארז ברכב הקונסולרי בו נהג, וזאת בתמורה לתשלום כספי.

קראו גם:  אחזו, משכו והטיחו אותם על מזרנים: כתב אישום נגד מטפלות וסייעות ביישוב צורית

סמוך לנובמבר 2017 הציע זוהיר לפרנק להצטרף לקשר שקשר עם תושב עזה בשם מחמד ג'מאל אלחאלדי, לסחור בנשק ולהעביר כלי נשק מרצועת עזה, דרך מעבר ארז לישראל, ומשם להעבירם לאחרים בגדה המערבית, הכול תמורת תשלום כספי, ופרנק הסכים לכך. בהמשך הצטרפו לקשר הנ"ל הנאשמים הנוספים: מופק אלעג'לוני תושב הגדה המערבית, אחמד מג'די עראביד, תושב עזה המתגורר בגדה המערבית, מחמד כתות, תושב עזה שמתגורר בגדה המערבית, אנור ענאתי ונזאם מוהלווס, תושבי מזרח ירושלים ואחרים שזהות חלקם אינה ידועה.

לאחר הצטרפותו לקשר הציע פרנק למחמד סיאד, עובד הקונסוליה ותושב ישראל, להצטרף לקשר, ולסייע לו בכך שיתלווה אליו בחלק מנסיעותיו לגדה המערבית עם הנשק, וסיאד הסכים לכך.

כתבי האישום מפרטים חמישה מקרים בהם העבירו הנאשמים נשק מרצועת עזה לגדה המערבית תמורת סכומי כסף שונים, כאשר הדבר נעשה לרוב באופן הבא:

פרנק נפגש עם זוהיר בעזה וקיבל ממנו כמות מסוימת של כלי נשק, כשהם עטופים בניילון וקיבל סכום כסף מסוים תמורת חלקו בקשר.
פרנק הכניס את החבילה לתיקו, הניח בתא המטען של הרכב הקונסולרי והגיע למעבר ארז עם הרכב הקונסולרי. פרנק עבר את הבידוק הבטחוני לאחר שהצהיר בכזב כי כל התיקים אותם הוא מעביר ברכב הקונסולרי הם תיקים השייכים לו ולנוסע איתו, וכי אין לו נשק. כתוצאה מכך יצא פרנק מעזה ועבר את מעבר ארז ללא בדיקה פיזית בתוך הרכב הקונסולרי, וכך הביא את החבילה לישראל.
לאחר שהביא את החבילה ובה כלי הנשק לישראל, נפגש פרנק עם אחד הנאשמים, העביר לידיו את החבילה, אשר הועברה בהמשך לנאשמים הנוספים. הנאשמים הנוספים דאגו למכירת האקדחים וקיבלו תמורתם סכומי כסף שונים.

קראו גם:  רוכבת קורקינט חשמלי בת 24 נפצעה במועצה האזורית מטה בנימין, מצבה קשה

במקביל להגשת כתבי האישום בקשה הפרקליטות להורות על מעצרם של השישה עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.

רומן פרנק, קרדיט: תקשורת שב״כ

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם
Close
Back to top button
דילוג לתוכן