חדשות הארץמבזקים

הנשיא ביקר בבית החולים רמב"ם את הטייסים שנפצעו בנפילת מטוס ה F16

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, ביקר היום (ראשון) את הטייס והנווט, שנפצעו אתמול במהלך פעילות מבצעית בצפון הארץ ומאושפזים בבית החולים רמב"ם בחיפה. במהלך הביקור פקד הנשיא את מיטתו של טייס הקרב שמצבו מוגדר כרגע בינוני ופגש את בני משפחתו, בת זוגו, בנו הפעוט והוריו. הנשיא ישב לשיחה ארוכה גם עם נווט הקרב שנפצע באורח קל ששוחרר היום לביתו. את הנשיא ליוו בביקור מנהל בית החולים פרופ' רפי ביאר, סגן מנהל בית החולים דוקטור מיקי הלברטל, הרופא אשר ניתח את הטייס ד"ר האני באחוס ומנהל טיפול נמרץ דוקטור ירון בר לביא.

הנשיא הודה לשני הטייסים ושוחח עם בני המשפחות על רגעי החרדה וגם על ההקלה לצד ההתאוששות. בצאתו מהביקור אמר הנשיא לכלי התקשורת: "שמחתי לראות כי שני הטייסים יחד וכל אחד בנפרד מחלימים בקצב מהיר וזאת ההזדמנות להודות לבית החולים רמב"ם על היכולות ועל המסירות ועל הרצון הבלתי מתפשר לדאוג לחיילינו. פעם נוספת ראינו את הצוותים שלנו שפועלים אחרי אימונים רבים ומפגינים DNA של דבקות במטרה – לא חוזרים בלי לבצע את המשימה. זהו ערך חשוב ביותר מול אויבינו. על כל מבקשי רעתנו לדעת שלא ניתן לשבש את אורח חייהם של אזרחי מדינתנו וכי לא נעמוד מנגד כאשר מישהו ינסה לעשות זאת – על כך מגיעה תודה לכל מערכות הביטחון ובאופן ספציפי הפעם לצוותי האוויר אשר עושים מלאכתם ללא שום פשרות".

קראו גם:  שאשא ביטון בוועדת החינוך: "הסכם השכר עם המורים לא מתקדם בקצב שרציתי"

באשר לשאלת המעורבות האיראנית אמר הנשיא: ״אנחנו מזהירים כל הזמן את ידידותינו בעולם שחושבות שאפשר להסתדר עם האיראנים. בכל מה שקשור אלינו, אנחנו לא מדברים רק על סכנה גרעינית אלא גם על מדינה תומכת טרור. יש לנו את החיזבאללה בצפון ויש לנו את החמאס בדרום ויש לנו את איראן מאחוריהם וישראל לא תעמוד מנגד כאשר איראן מבקשת רעתה ואומרת זאת בפה מלא. צדק אתמול ראש הממשלה כשהזהיר שיודעים כולם בעולם כולו, המעצמות והמדינות, שאנחנו לא נוכל להשלים עם מעורבותה של איראן כאן לגבולנו, לפתחינו."

צילום: מארק ניימן/ לע"מ
צילום: מארק ניימן/ לע"מ
צילום: מארק ניימן/ לע"מ
צילום: מארק ניימן/ לע"מ

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן