מבזקיםפוליטי / מדיני

המלון הראשון במודיעין ייבנה על ידי עזריאלי

שווקה בהצלחה קרקע לחדרי מלון ולמגורים במכרז משותף של רשות מקרקעי ישראל ומשרד התיירות במודיעין מכבים רעות.

במכרז של רשות מקרקעי ישראל ומשרד התיירות שווקו בהצלחה 50 חדרי מלון ו-80 יח"ד למגורים, תעסוקה ומסחר, במרכז העסקים הראשי (המע"ר) במודיעין-מכבים-רעות. הזוכה היא חברת קנית השלום השקעות בע"מ, סכום הזכייה בסך 101,555,555 ש"ח.

מרכז העסקים הראשי של מודיעין ממוקם בליבה של העיר מודיעין מכבים רעות בסמוך לתחנת הרכבת "מודיעין מרכז", קניון עזריאלי ופארק ענבה.

מרכז העסקים הוא חדשני ואיכותי לעסקים ומגורים, ויש בו שילוב של שימושים עירוניים רבים כגון: מבני ציבור ותרבות, ספריה, מלון, תעסוקה משרדית, שטחים ציבורים פתוחים, שבילים, דרכים, גני ילדים, פארקים וטיילת ירוקה.

קראו גם:  פעילות אכיפה מוגברת במרחב כרמל: 119 דו"חות נרשמו, 13 כלי רכב הורדו מהכביש

מתחם המע"ר מהווה מרחב עירוני חי ותוסס ומאפשר פעילות עירונית שוקקת בכל שעות היום. המתחם יהיה נגיש לחלקי העיר השונים הן מבחינה תנועתית והן להולכי רגל, רוכבי אופניים ומשתמשי תחבורה ציבורית.

אורחי המלון ייהנו מיתרון של קירבה למרכז, לירושלים ולשדה התעופה. כמו כן הזוכה במכרז יהיה זכאי לקבל ממשרד התיירות מענק של עד 33% מעלות ההקמה של המלון. כמו כן הצלחת המכרז מצביעה על חשיבות השילוב של זכויות למגורים עם זכויות למלונאות. זאת, כחלק מתכנית להגדלת היצע חדרי המלון ולהגברת התחרות.

הבינוי במע"ר הינו בבניינים בני 9-12 קומות בעלי חזיתות מסחריות רציפות. הבניינים מתוכננים בצורה מרווחת ומשתלבים במערך העירוני הקיים לאורך השדרה החדשה, שדרה שתהווה רצועה ירוקה וטיילת להולכי רגל.

קראו גם:  שר הביטחון בני גנץ ביקר בבסיס חיל האוויר בתל נוף לסיכום "עלות השחר"

שר התיירות יריב לוין ציין כי ״בניית המלון תאפשר לנצל את המיקום של מודיעין והקרבה של העיר למרכז, לירושלים וגם לנתב״ג, ותתרום להפיכתה של העיר למוקד תיירותי. המהלך הזה הוא תוצאה ישירה של ההחלטה שקיבלנו, לפיה גם מודיעין תהיה חלק ממפת העדיפויות, באופן שמי שמקים בה מלון יכול לקבל מענק של כ-30% לבניה, דבר שללא ספק היווה תמריץ לבניית המלון. אני משוכנע שהמהלך יתרום לכלכלת העיר ולרווחת תושביה".

מנהל רשות מקרקעי ישראל עדיאל שמרון: "רשות מקרקעי ישראל רואה ערך עליון בשיתוף פעולה אסטרטגי עם הרשויות המקומיות. הקמת המלון במודיעין, מעידה על הרצון של רמ"י לסייע לשלטון המקומי לשווק קרקע לרבבות יחידות דיור ובה בעת להקים מנועי צמיחה כלכליים".

קראו גם:  בן 85 נפצע בתאונת דרכים בנתניה, מצבו בינוני

ראש העיר חיים ביבס אמר כי "מודיעין מכבים רעות, העיר המתוכננת ביותר בישראל, הממוקמת במרכז הארץ, הפכה, מיום הקמתה לפני שני עשורים, לעיר גדולה ומובילה ונחשבת למבוקשת לתושבים ולבעלי עסקים. טבעי ומתבקש, שבעיר שמתפתחת בקצב מהיר ושקיימים בה ממצאים ארכיאולוגיים ייחודיים עוד מימי החשמונאים, נפעל להשקיע גם בתחום התיירות. תוצאות המכרז ומספר ההצעות שהוגשו מעידות יותר מכל על האטרקטיביות של העיר והפוטנציאל הרב הגלום בה. אני בטוח כי המלון, אשר ייבנה במרכז העסקים החדש שנבנה בימים אלה, יהווה מוקד משיכה תיירותי לתושבי הארץ ולתיירים מחו"ל".

קרדיט: pixabay.com

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן