מבזקיםפוליטי / מדיני

עשרות אלפי ישראלים יקבלו פנסיה על השנים שעבדו ברוסיה

רוסיה היא המדינה הראשונה מבין מדינות ברית המועצות לשעבר אשר חתמה ותיישם הסכם פנסיות עם ישראל. בנוסף, מתנהלים משאים ומתנים נוספים עם מדינות אחרות משטח ברית המועצות לשעבר. ישראל מעריכה כי מימוש הסכם הפנסיות עם רוסיה יסייע בקידום הסכמי הפנסיות גם עם מדינות אלה.

מחר בבוקר יתקיים במשרד החוץ טקס חתימה חגיגי על הסכם הפנסיות הבילטרלי בין ישראל לרוסיה. בטקס במשרד החוץ ישתתפו שר הרווחה של רוסיה מקסים טופילין, השרה לעלייה וקליטה סופה לנדבר, השר להגנת הסביבה וירושלים זאב אלקין ושר העבודה והרווחה חיים כץ, אשר יחתום על ההסכם עם עמיתו הרוסי.

נציין כי במהלך ביקורו של ראש הממשלה בנימין נתניהו במוסקבה ביוני 2016 חתם רה"מ נתניהו על הסכם הפנסיות עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. המו"מ המורכב עם רוסיה התנהל משנת 2010 והובל ע"י הדרגים המקצועיים במשרד החוץ ובביטוח הלאומי. חתימת הפרוטוקול המינהלי תאפשר לראשונה למעל חמישים אלף ישראלים יוצאי רוסיה לקבל תשלומי פנסיות על שנות עבודתם ברוסיה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר "דאגנו שעשרות אלפי ישראלים יקבלו פנסיה על השנים בהן עבדו ברוסיה. מחר נחתום במשרד החוץ על ההסכם הסופי של הסכם הפנסיות. שוחחתי על כך עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין פעמים רבות, ומחר נשלים זאת"

עשרות אלפי ישראלים יקבלו פנסיה על השנים שעבדו ברוסיה
ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא רוסיה ולדימיר פוטין
Back to top button