חדשות הארץמבזקים

האמבולנס העירוני הראשון לחיות מחמד בחיפה

האמבולנס שנרכש על ידי עיריית חיפה ישמש את רופאי השירות הווטרינרי למתן טיפול ראשוני לבעלי חיים כלבים, חתולים, תנים,פצועים בעיקר כאלה שנפצעים בתאונות דרכים.

מנהל השירות הווטרינרי בעיריית חיפה ד"ר דרור דגן אשר יזם את הפעלת האמבולנס: " מדי שנה מתקבלות מאות הודעות של תושבי העיר אודות בעלי חיים פצועים,

בהם כלבים, חתולים, ולעיתים גם חיו נוספות כגון תנים ואף חזירי בר הנפצעים בעיקר בכבישים הסואנים. כלבים וחתולים אלו מטופלים ע"י רופאי השרות הווטרינרי , המקיימים תורנות בכל שעות היום והלילה".

האמבולנס מצויד במיטב הציוד הרפואי הווטרינרי הנדרש למתן טיפול ראשוני לבעלי חיים  יאפשר לרופאים הווטרינרים להעניק טיפול מקצועי מהיר ויעיל לבעלי החיים הפצועים.

הניידת שעלותה כ – 195 אלף ₪ נרכשה במימון משותף של קרן העיזבונות  [50%] ועיריית חיפה והיא מאוישת 24 שעות ביממה ע"י רופאי ווטרינרים של עיריית חיפה.

ד"ר דגן: הפעלת האמבולנס הירוק מהווה המשך והשלמה להקמתה ותפעולה של הכלבייה העירונית החדשה בחיפה ,שבה מצויה מרפאה וטרינרית למתן מענה רפואי ראשוני .

השילוב עם ניידת  החירום החדשה יאפשר מתן טיפול ראשוני מיטבי לבעלי החיים, ובכך ייתן מענה לרווחת בעלי החיים בעיר.

ראש העיר יונה יהב: "חיות מחמד מהוות חלק בלתי נפרד מהמשפחה המגדלת אותן ומטפלת בהן. לא לחינם הקמנו בחיפה את הכלבייה היפה והמודרנית בישראל. זו רוחה של העיר המיוחדת הזו. כי קיום משותף הוא לא רק בין קבוצות שונות בחברה, אלא גם בין בני האדם וחיות המחמד שלהם. ההשקעה בגינות לכלבים מטופחות או כיבוד הקשר בין התושב וכלבו, כל אלה הם רק חלק ביסודות המקיימים את אופייה של חיפה.".

האמבולנס העירוני הראשון לחיות מחמד בחיפה האמבולנס העירוני הראשון לחיות מחמד בחיפה

צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

Back to top button