בית חדשות הארץ האם נוכל בקרוב להעביר כרטיס טיסה מנוסע לנוסע ?

האם נוכל בקרוב להעביר כרטיס טיסה מנוסע לנוסע ?

אלוסטרציה
אילוסטרציה

בימים האחרונים הועברה למספר ח"כ הצעת חוק צרכנית חדשה, שמטרתה להסדיר בישראל נושא של העברת כרטיס טיסה מנוסע לנוסע, מבלי שהנוסעים ידרשו לשלם על כך "דמי שינוי" מופרזים של מאות ועד אלפי דולרים כפי שנדרשים לשלם כיום ללא הצדקה.

הצעת החוק הוגשה ע"י מר דוד מלובני (מנהל ארגון עולמי לקידום זכויות נוסעים), ו- עו"ד אהוד פאי (העוסק בתחום דיני התעופה), שנתקלו באין ספור מקרים של נוסעים שנאלצו להתמודד מול חברות תעופה שונות בנושא זה, כמו גם לשלם בעל כורחם סכומי עתק אך ורק לצורך העברת כרטיס טיסתם.

כך למשל – נוסע בשם א.שני רכש בחודשים האחרונים לו ולבת זוגתו כרטיסי טיסה לקנקון שבמקסיקו בעלות של 1,000$ לכרטיס. אולם הוא ובת זוגתו נפרדו מספר שבועות לאחר מכן, ולכן א.שני ביקש מחברת התעופה להעביר את כרטיסו לבת של בת זוגתו לשעבר.
אולם חב' התעופה סירבה לבקשתו, תוך שטענה כי האפשרות היחידה שלו היא לבטל את הכרטיס. כלומר א.שני הפסיד – 1,000$ מבלי לטוס, בעוד שחב' התעופה תמכור את כרטיסו לנוסע אחר ובכך תרוויח כפול – עבור כרטיס אחד, לאותו מושב באותה טיסה.

כך למשל – נוסע בשם ש.ברזילי רכש בחודש אפריל האחרון כרטיסי טיסה לאתונה, אך כשהתקרב מועד הטיסה שלו, הוא הבין שיש לו עומס בעבודה וביקש להעבירו לאחותו – אך גם במקרה זה חב' התעופה סירבה בתוקף, תוך שציינה כי האפשרות היחידה העומדת בפניו היא ביטול הכרטיס תוך נשיאת מלוא עלותו.

מר דוד מלובני אמר כי, "לאור מצב אבסורדי זה שאינו מתקבל על הדעת ומחייב שינוי, ראינו לנכון להגיש את הצעת החוק, שמטרתה להסדיר נושא זה בחקיקה, במסגרתה מוצע כי נוסע שרכש כרטיס טיסה יהיה רשאי להעבירו לאחר, בכפוף למתן הודעה בת 3 ימי עסקים לפחות ממועד הטיסה, ולתשלום דמי טיפול לחב' התעופה של 2% ממחיר כרטיס הטיסה, אך לא יותר מסך של 100 ₪."

[hana-code-insert name='ALL' /]

דעתכם חשובה לנו – כתבו תגובות