מבזקיםפוליטי / מדיני

המבקר אנגלמן בכנס שבוע הסייבר: זה נושא חשוב, לישראל איומים רבים

מבקר המדינה מתניהו אנגלמן השתתף היום (שלישי) בכנס שבוע הסייבר של אוניברסיטת תל אביב. בדבריו התייחס לביקורת שהוא מקיים בימים אלו על היערכות המדינה לאיומי סייבר במלחמת "חרבות ברזל" ולפניה. לדברי המבקר, "בימים האלו אנו בוחנים את מוכנות ישראל לאירועי סייבר במהלך מלחמת חרבות ברזל. חלק אחד של הביקורת עוסק בפערים ברמת הגנת הסייבר ובחוסנה של ישראל, ובפעולות שנקטו הגופים הרגולטוריים על מנת לחזק את החוסן. החלק השני בוחן את מוכנותם של גופים קריטיים להתקפות סייבר וכיצד טופלו התקפות אלו."

עוד אמר: "כמו כן, אנו בוחנים את הדרך שבה ישראל מטפלת בפעולות התודעה (מלחמה בפייק ניוז), הגנת מערכות ה-IT במשרד ראש הממשלה, הגנת הסייבר על כטב"מים, הגנה מפני איומי סייבר על מערכות בקרה של פיקוד העורף והפערים בהמשכיות התפקודית של מערכות מסוימות בצה"ל ביום פתיחת המלחמה. בנוסף, השלמנו דוח על ההגנה מפני איומי סייבר על מערכות ICT באחת מהתעשיות הביטחוניות שלנו.

אנגלמן: "אני רואה חשיבות רבה בביקורות הללו לאור התגברות המתקפות על ישראל בעת הזו. מתחילת כהונתי כמבקר המדינה, אני מקדיש תשומת לב רבה לתחום הגנת הסייבר, טכנולוגיית המידע ולהגנת הפרטיות, לטובת אזרחי ישראל. בחודש שעבר נכנסתי לתפקידי כנשיא EUROSAI – הארגון האירופי של מוסדות ביקורת עליונים."

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

הוא סיכם: "בארגון זה חברים 51 מבקרי מדינה מכל רחבי אירופה ומשרדנו מוביל ביקורת בינלאומית משותפת בנושא AI, עם רבים ממוסדות ביקורת המדינה באירופה. במסגרת הביקורת נבחן גם את מוכנותן של המדינות לאיומי סייבר בעידן הבינה המלאכותית. אני מבקש לאחל לימים טובים יותר ומקווה לחזרתם של כל החטופים הביתה בשלום".

אנגלמן - מבקר המדינה
צילום: שבוע הסייבר וה AI באוניברסיטת תל אביב
צילום: שבוע הסייבר וה AI באוניברסיטת תל אביב

Back to top button