חדשות הארץמבזקים

פינת הנצחה מרגשת בבודפשט לזכר לין דפני שנרצחה במסיבת ה"נובה"

לין דפני נרצחה בטבח שביצעו מחבלי חמאס במהלך פסטיבל "נובה" ליד קיבוץ רעים בבוקר ה-7 באוקטובר 2023. מתקפת הטרור שהתחוללה בשבת בבוקר, כ"ב בתשרי תשפ"ד, הייתה אחד האירועים הקשים ביותר שידעה מדינת ישראל בעשורים האחרונים. המתקפה כללה חדירת אלפי מחבלים מגדר הגבול שנפרצה, מהים ומהאוויר, ופגיעה ישירה במשתתפי המסיבה. המחבלים ירו, חטפו ורצחו מאות אזרחים, ביניהם את לין דפני, שהייתה בת 22 במותה.

לין נולדה בכ"ג בתשרי תשס"א (22.10.2000) בחיפה, בתם של אילאיל ויוגב דפני. היא גדלה והתחנכה בקיבוץ עין המפרץ, והייתה אחות בכורה ליהלי ועדן. כבר מגיל צעיר התגלתה לין כילדה יפת תואר, חייכנית וחברותית. היא למדה בבית הספר היסודי "גוונים – עין המפרץ", שם הכירה את חברתה הטובה זיו פרנקל, ומאז היו השתיים בלתי נפרדות. חבריה ללימודים זוכרים אותן כבחורות הכי שמחות, מאירות וחברותיות, שהיו מקור משיכה לכולם.

בהמשך דרכה התחנכה לין בבית החינוך "אופק" בקיבוץ עברון, שם למדה במגמת צילום. היא ניחנה בחוש אסתטי מפותח ואהבה לצלם בכל הזדמנות. לין הייתה בת מסורה ואחות אוהבת ותומכת באחיה, והיה לה קשר מיוחד וקרוב עם סבה וסבתה, להם דאגה ועזרה בכל הזדמנות.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
לין דפני ז"ל
לין דפני ז"ל. צילום: אלבום פרטי, באדיבות המשפחה

לאחר שסיימה את לימודיה, התגייסה לצה"ל ושירתה כמש"קית מילואים. לאחר שחרורה עבדה בעבודות מזדמנות, ביניהן כממונה על שמירת כללי הקורונה בבית ספר יסודי וכמלצרית, וחסכה כסף לטיול הגדול. לין וחברתה זיו נסעו לדרום ולמרכז אמריקה, שם טיילו במשך ארבעה וחצי חודשים. היא בילתה במסיבות ובקרנבלים, עשתה ספורט אקסטרים, והכירה חברים חדשים.

כשחזרה מהטיול, לין החלה לעשות צעדים ראשונים בעולם הדוגמנות, ותכננה ללמוד עיצוב גרפי או עיצוב פנים. היא אהבה לצלם טבע, ים, שקיעות, זריחות, אוכל, בני משפחה, חברים, כלבים וסלפי. בנוסף, אהבה לעבוד במטבח ולהכין מאכלים בריאים ומעוצבים בקפידה, והתאמנה בפילאטיס.

לין הייתה רגישה, אופטימית ומלאת שמחת חיים, שהפיצה אור ושמחה בכל מקום בו הייתה. אמה סיפרה כי לין הייתה קרן שמש מאירה, ותמיד תיזכר כך – יפה, שמחה, טובת לב ואהובה. חברתה ליהי תיארה אותה כעדינת נפש, מלאכית, שמי שהכיר אותה לא יכול היה שלא להתאהב בה.

באותו סוף שבוע שבו נסעה לין לפסטיבל "נובה", התרחשה מתקפת הטרור. לין וחבריה ניסו לעזוב את האזור ברכב אך הדרכים היו חסומות. הם חזרו לשטח המסיבה והסתתרו במכולה ששימשה כחדר פיקוד קדמי של המשטרה. כאשר המחבלים הגיעו, לין וזיו ניסו להסתתר באמבולנס שעמד במתחם, אך המחבלים פתחו באש, זרקו רימונים ושיגרו טיל RPG שהרג את מי שהסתתר בקרבתו. לין הוגדרה נעדרת, וכעבור שבוע נמסרה למשפחתה הבשורה הקשה על מותה.

לין דפני הובאה למנוחות בבית העלמין בקיבוץ עין המפרץ, לצד חברתה זיו פרנקל. על מצבתה נכתב: "אהובתנו, את בליבנו לעד", ולצד הכיתוב נוסף ציור של שמש עם הכיתוב "קרן שמש".

הנצחתה של לין לא מסתיימת כאן. פינת הנצחה לזכרה הוקמה באתר הנעליים שעל שפת הדנובה, לזכר יהודי בודפשט שנרצחו בשואה. משפחתה של לין ביקרה במקום והניחה שם את נעליה עם הקדשה מרגשת.

"אני מניח כי רבים מכירים את אנדרטת הנעליים שעל שפת הדנובה לזכר יהודי בודפשט אשר נרצחו בשואה בצורה שהובאו לשפת הנהר, אולצו להסיר את נעליהם, נקשרו בשורה זה לזה, הראשונים שבשורה נורו והושלכו לנהר כך שהם מושכים את כל הבאים בתור הקשורים זה לזה וגורמים לטביעתם." סיפר מוני קובל שביקר במקום והוסיף, "בביקורנו בשבוע שעבר באתר הצטמררנו כשגילינו כי משפחת הנרצחת במסיבה ברעים, דפני לין ז״ל, ביקרה כמה ימים לפני כן באתר והניחה שם את נעליה עם הקדשה. אומר כי פינת זיכרון אישית זו משכה אליה אנשים רבים שנצפו קוראים את הדברים אשר נכתבו בעברית בעזרת גוגל טרנסלט ומזדעזעים. אנו משתתפים בצער משפחתה של דפני ז״ל."

לין, שהייתה קרן אור לחבריה ולמשפחתה, תישאר בזיכרון כולם כצעירה ומלאת חיים, שתמיד ידעה להפיץ אהבה ושמחה בכל מקום בו הייתה. זכרה יישמר בלבבות של כל מי שהכיר ואהב אותה. יהי זכרה ברוך.

פינת הנצחה לזכר דפני לין ז״ל אשר נרצחה במסיבה ברעים
צילום: מוני קובל
פינת הנצחה לזכר דפני לין ז״ל אשר נרצחה במסיבה ברעים
צילום: מוני קובל

Back to top button