חדשות הארץמבזקים

אביה של נעמה לוי: "נתניהו, תאהב את נעמה שלי כמוך"

ד״ר איילת לוי שחר ויוני לוי, הוריה של נעמה לוי שמציינת את יום הולדתה ה- 20, כשהיא כבר 260 יום בשבי חמאס, נאמו הערב (שבת) בכיכר החטופים, בעצרת התמיכה במשפחות החטופים.

איילת לוי, אמה של נעמה אמרה: ״היום אני לא רוצה לנאום בכיכר. אני רוצה רק לברך את נעמה, לדבר אלייך נעמה ואולי תוכלי לשמוע, והלוואי שזה יגיע אליך. נעמונת, הכל עומד במקום והזמן איכשהו ממשיך ללכת. הכל עומד במקום ומחכים לך, מחכים שיצילו אותך.״

״הדברים שכתבתי לך ובירכתי אותך בבוקר יום ההולדת לפני שנה, מחכים לך גם היום. את אותן מילים אני רוצה לשלוח אליך עכשיו. והיום אני מוסיפה ומאחלת ודורשת בשבילך את הזכות הכי בסיסית שיכולה להיות ושמגיעה לך בהיותך אדם- את החופש שלך. שנלקח ממך לפני שמונה וחצי חודשים״. הוסיפה.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

יוני לוי, אביה של נעמה לוי בכיכר החטופים אמר: ״נוני שלי, תראי כמה אנשים באו לכבוד יום ההולדת שלך. כמה אנשים! יום הולדת 20. איזה מספר יפה זה 20. צעיר כזה. מלא תקווה. מלא עתיד. מספר של נעורים ואור ושמחה ותחילת המסע של החיים. ואת נוני שלי, כולך אור ושמחה. אני נזכר בצחוק שלך ויכול לשמוע את הקול שלך ומדמיין מה היית עושה בדיוק היום.

היינו מכינים לך שולחן, מלא ממתקים ובלונים ומתנות. כמו בכל שנה. כמה היום הזה היה יכול להיות מאושר. ובמקום זה את שם. בחושך. כבר 260 ימים. ואנחנו עומדים כאן. עשרות אלפי אנשים עם בלונים צהובים. צבע המאבק לשיחרורך ולשיחרורם של עוד 119 חטופים. ולממתקים אין טעם ולמתנות אין חשק. וכל מה שאנחנו רוצים זה אותך פה איתנו. בבית. בחודשים האחרונים מדברים פה על הנצחון המוחלט. ה-ניצחון ה-מוחלט.

באמת – מילים חזקות. כולנו אוהבים לנצח. אף אחד לא אוהב להפסיד. תאמינו לי, שגם אני לא. לפני שבועיים במבצע הירואי אנשי כוחות הבטחון הגיבורים שלנו החזירו לארץ ארבעה חטופים. כמה גבהה קומתנו. בכמה אושר התמלאנו. איזה ניצחון! זה לא סוד וכולנו מבינים שאי אפשר להחזיר 120 חטופים במבצעים צבאיים. צריך להגיד ביושר – 120 חטופים וחטופות יחזרו הביתה רק בעסקה.

נכון. זה לא קל. אבל תנסו לדמיין איזה נצחון זה יהיה לראות את כולם בבית! איזה ניצחון! המציאות הזאת שאנחנו חיים בה כולנו מאז השבעה באוקטובר, משקפת בצורה הטובה ביותר את מי שאנחנו – בתור יהודים וישראלים. מציאות קשה ואכזרית. אבל כזאת שמלאה בערכים של קדושת החיים. אומץ, תושייה וערבות הדדית.

ואני רוצה לומר לך אדוני ראש הממשלה: ניצחון במלחמה הוא לא רק ניצחון בקרבות הצבאיים. והוא לא רק שימור הקואליציה בכל מחיר. ניצחון במלחמה הוא היכולת לשמור על הערכים של העם הזה, שנים קדימה. וניצחון הוא היכולת להמשיך ולהיות נאמנים לערכים שלנו כיהודים וכישראלים. הניצחון הוא לשמור על הערכים של הרעות. הערבות ההדדית ועל הערך היהודי הקדוש: ואהבת. לרעך. כמוך. ואהבת. לרעך. כמוך. תמיד. ובכל מצב.

ואני פונה אליך מכאן אדוני ראש הממשלה, מעל הבמה הזאת. ביום ההולדת ה- 20 של הבת שלי נעמה, החטופה בעזה כבר 260 יום – ודורש ממך: ואהבת לרעך כמוך. תאהב את נעמה שלי כמוך. תדאג לבת שלי ולכל החטופים והחטופות, בדיוק כמו שאתה אוהב ודואג לעצמך. בדיוק כמו שאתה אוהב ודואג לעצמך. תחזיר לי את הילדה הביתה״.

איילת לוי שחר
צילום: פאולינה פטימר
יוני לוי
צילום: פאולינה פטימר

Back to top button