מבזקיםמשפטי/פלילי

"גנב התכשיטים הסדרתי" צולם במצלמות אבטחה ונעצר – הוגש כתב אישום

כתב אישום הוגש לבית המשפט על ידי יחידת התביעות המשטרתית במחוז ירושלים כנגד תושב חולון (60) בגין מספר מקרי גניבת תכשיטים מבתי עסק בירושלים ובמרכז הארץ. הנאשם שנעצר ביום ראשון השבוע (16.6) על ידי בלשי המשטרה מירושלים בעיר מגוריו, הועבר לחקירה בתחנת לב הבירה ומעצרו הוארך בבית המשפט לטובת מיצוי חקירתו אודות מעשיו הפליליים שבוצעו. מחקירת המקרים ועל פי עובדות כתב האישום, עולה כי בתאריך 10.3 התלונן בעל חנות תכשיטים בעיר העתיקה בירושלים כי בשלהי חודש פברואר, נכנס אל החנות "לקוח" שהתעניין ברכישת תכשיטים במקום. בנוסף, התעניין אותו "לקוח" במחירם של מספר תכשיטים שהוצגו בפניו וטיבם, ככל הנראה במטרה להעריך את שווי התכשיט שהפך יעד לגניבה מצדו. בשל השעה, החל בעל החנות בפעולות לסגירת העסק תוך שהזמין את "הלקוח" הסקרן לשוב לחנות כבר בימים שלמחרת. בשלב זה ניצל הנאשם את התעסקות בעל החנות בפעולות הסגירה, ונטל לרשותו שרשראות ועגילים מכסף וזהב בשווי כספי של אלפי ש"ח, יצא במהרה מהחנות מבלי לפסוח על נשיקה למזוזה ונעלם כלא היה. מאחר ובעל החנות מיהר לסגור אותה, לא הבחין כי סטנד התכשיטים נגנב ורק כעבור מספר ימים הבחין בכך והתלונן במשטרה שפתחה מיד בחקירה.

במקרה אחר, בתאריך 14.4 בשעות הערב, התקבל דיווח במשטרה על גניבת תכשיטים מחנות במרכז העיר ירושלים ולמקום הוזעקו שוטרי תחנת לב הבירה. מחקירת המקרה עלה כי לקוח שנכנס לחנות, התעניין לרכוש תכשיטים שונים. במהלך שהותו בחנות, ניצל "הלקוח" מצב בו בעל החנות ניגש להביא תכשיט בכדי להציג בפניו, הושיט ידו מתחת לזכוכית שולחן התצוגה ונטל לרשותו 10 צמידי זהב בשווי כספי רב הנאמד בעשרות אלפי ש"ח. מיד לאחר מכן עזב את המקום. בעקבות עזיבתו המפתיעה את בית העסק, התעורר חשדו של בעל המקום שדיווח מיד למשטרה ובסריקות שערכו השוטרים, החשוד במעשה לא אותר ונפתחה כאמור חקירה. כחודשיים לאחר מכן, בתאריך 3.6 התלונן בעל חנות תכשיטים במרכז העיר ירושלים כי במהלך חודש אפריל בשעות הצהריים, נכנס "לקוח" אל החנות והתעניין בתכשיטים שבמקום. כעבור כ-20 דקות יצא "הלקוח" מבית העסק אך שב בשנית לאחר מכן, התיישב ושוחח עם בעל העסק בזמן שהעניק שירות ללקוחות נוספים. תוך כדי כך, ניצל הנאשם הזדמנות זאת של חוסר תשומת לב ונטל לרשותו שרשרת זהב משובצת יהלומים בשווי כ-8,000 דולר. לאחר המעשה, יצא הנאשם מהחנות ונעלמו עקבותיו, כפי שארע במקרים הקודמים. בעקבות מקרה זה נפתחה חקירה גם כן ונעשו מאמצים לאתר את החשוד שזהותו טרם הייתה ידועה.

התפתחות משמעותית בחקירת המקרים ארעה בעקבות תלונה על מקרה זהה שהתרחש בתאריך בתחילת החודש באזור ת"א. בתאריך 6.6 התלוננה בעלת חנות כי יום קודם נכנס אל בית העסק שבבעלותה חשוד שניצל "שעת כושר" ונטל לרשותו מגש טבעות כסף וזהב בשווי אלפי ש"ח ויצא במהרה מהחנות. בעקבות תלונתה ותמונה ממצלמת האבטחה שבעסק, הצליחו גורמי החקירות והמודיעין במחוז תל אביב לחשוף את זהותו של "הלקוח"- הנאשם, ומידע אודותיו הועבר הן גם לתחנת לב הבירה בירושלים, כחלק מחקירת המקרים שאירעו בגזרת עיר הבירה. בעקבות התפתחות זאת, הוצא צו מעצר בבית משפט כנגד הנאשם, ובלשי המשטרה הגיעו עד למקום מגוריו בחולון, שם נעצר והועבר לחקירה. מעצרו של החשוד הוארך בבית המשפט לבקשת המשטרה וחקירתו מוצתה והבשילה, כאמור, לכדי כתב האישום שהוגש נגדו אתמול על ידי יחידת התביעות בגין עבירה של גניבה, בארבעת המקרים, זאת לצד בקשה מבית המשפט להורות על המשך מעצרו עד לתום ההליכים המשפטיים.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

סגן ניצב ליאור בן שלום, קצין החקירות והמודיעין בתחנת לב הבירה שבירושלים, ציין: "הנאשם כפי הנראה ניצל את חוסר תשומת הלב של בעלי המקום בזמן שהותו באותם בתי העסק, תוך המתנה לרגע המתאים ביותר למימוש הגניבה. במעשיו גרם לנזק כספי רב לאותם עסקים ולא מן הנמנע כי בחר לבצע את מרבית המקרים שלא באזור מחייתו במטרה כפי הנראה להקשות על זיהויו. לראיה, לאחר שביצע את המעשה במרכז הארץ, הודות לפעולות מודיעין של שוטרי מחוז תל אביב, נחשפה זהותו של הגנב הסדרתי ונפרצה הדרך לאיתור ומיצוי הדין עמו. משטרת ישראל תמשיך לפעול לאיתורם של עבריינים המעורבים בעבירות פליליות ועבירות רכוש בפרט, מעצרם תוך מיצוי יכולות ואמצעים המצויים בידי המשטרה וזאת תוך שיתוף פעולה חוצה מחוזות ומרחבים, במטרה אחת- שמירת ביטחונו, שלומו ורכושו של הציבור לצד הבאתם לדין של אלו המעורבים בכך".

גנב תכשיטים
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

Back to top button