מבזקיםמשפטי/פלילי

צפו בתיעוד: צעיר פלסטיני בן 14 נעצר בחשד לגניבת רכב

שוטרי תחנת שפט במחוז ירושלים עצרו לפני שבוע (14.6) נאשם בגניבת רכב מצפון העיר ירושלים. החשוד הוא צעיר פלסטיני בן 14 שבתום מלאכת החקירה הוגש נגדו כתב אישום על ידי יחידת התביעות המשטרתית.

בסיוע והכוונה של תצפיתני מרכז השליטה של מחוז ירושלים, אשר זיהו את הרכב בנסיעה לכיוון מחסום חיזמא, חסמו שוטרי תחנת שפט ולוחמי מג"ב את נתיב נסיעתו וסימנו לנהג לעצור. בעת שנהג הרכב הבחין בשוטרים בסמוך, הוא לא נענה לקריאתם לעצור וניסה להימלט מהמקום תוך המשך ניסעה אך ללא הועיל והוא נעצר על ידי השוטרים.

להפתעתם של השוטרים, גילו כי ברכב נהג נאשם שבבדיקתו התברר כי מדובר בשב"ח פלסטיני תושב יו"ש שגילו 14 שנים בלבד. הנאשם נעצר ע"י השוטרים, והועבר לחקירה בתחנת שפט. במסגרת החקירה ועפ"י עובדות כתב האישום שהוגש, הגיע הנאשם על היותו ללא אישורי כניסה כאמור, אל צפון העיר, ניפץ את חלון הרכב האחורי והחל בנסיעה לאחר שהניע את הרכב.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

במהלך ימי החקירה, הוארך לבקשת חוקרי המשטרה מעצרו של הנאשם על ידי בית המשפט מעת לעת. בימים האחרונים הושלמה המלאכה ובתום חקירת המשטרה וגיבוש תשתית ראייתית, אמש הוגש נגדו כתב אישום על ידי יחידת תביעות מחוז ירושלים בגין עבירות של כניסה לישראל שלא כחוק, פריצה לרכב, גניבת רכב, נהיגה ללא רישיון נהיגה וללא ביטוח. כמו כן, לצד כתב האישום הוגשה גם בקשה למעצרו עד לתום ההליכים המשפטיים.

ממשטרת ישראל נמסר כי תמשיך לפעול בנחישות, ובכל האמצעים העומדים לרשותה נגד עברייני הרכוש, ולמצות עמם את הדין במטרה לשמור על שלום הציבור ורכושו.

צילום: דוברות המשטרה

Back to top button